wtorek, 8 marca 2016

ILUSTROWANY Słownik angielsko-polski - Wydawnictwo Siedmioróg

Do naszego Wilczego Domku trafiła kolejny słownik wydany nakładem Wydawnictwa Siedmioróg.
Opisywałam Wam już Ilustrowany Słownik języka polskiego. Dziś pokażę Wam naszą nowość jaką jest Ilustrowany Słownik angielsko-polski.
Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 7-10 lat. Mój Krzyś w tym roku kończy 5 lat jednak nie stanowi to żadnego problemu gdyż słownik postoi spokojnie w biblioteczce i mam nadzieję, że jak Krzyś zacznie uczyć się angielskiego to bardzo mu się przyda.

Ja w szkole miałam mnóstwo przeróżnych języków, z których praktycznie nic nie pamiętam. Angielskiego się nie uczyłam. Jedynie znam go tyle co ze słuchu. Pojedyncze słowa i zwroty. Bardzo nad tym ubolewam i mam nadzieję, że moje dziecko będzie miało to szczęście uczyć się tego języka w szkole. To bardzo przydatny i fajny język.


Słownik z tej serii nie jest typowym i nudnym słownikiem. Jest on bardzo kolorowy, ilustrowany, a przedstawione w nim zwroty/wyrazy ujęto w ramki, w których przedstawiono wersję pisaną i wymawianą danego słowa.
 W słowniku znajdziemy ponad 1000 zwrotów i słówek. Moim zdaniem jest to naprawdę dużo. W słowniku wszystko zostało podzielone na tematyczne grupy. Jest ich aż 26. "Moja rodzina", "Mój dom", "Mój pokój", "Jedzenie i picie", "W klasie", "Ciało ludzkie", "Uczucia i emocje", "W mieście", "W sklepie", "Na wsi", "W lesie", "W Afryce", "Nad morzem", "W górach", "Wielkanoc", "Boże Narodzenie"... To tylko niektóre z tych rozdziałów.


Do każdego z tematów przydzielono dużą ilustrację na której widnieje dużo szczególików.
Większość z nich tzn ich nazwy zostały przedstawione w języku angielskim w ramkach tuż obok danego szczegółu. Tak jak już wspomniałam w ramce widnieje wersja danego słowa pisana i wymawiana. Moim zdaniem przedstawienie wersji wymawianej jest bardzo dużym ułatwieniem podczas nauki obcego języka.
Na końcu został zamieszczony słownik polsko-angielski. Dzięki temu  mamy wszystko w jednym miejscu gdy potrzebujemy np przetłumaczyć szybko dany wyraz.


Moim zdaniem słowniki z tej serii to strzał w dziesiątkę!
Pięknie ilustrowane, dla ułatwienia wyrazy przedstawione w ramkach, kolorowe, z dodatkiem płyt CD - wszystko to służy do zachęcenia dziecka aby jak najczęściej korzystało z takiego słownika.
To nie jest typowy, nudny i czarno-biały słownik jaki znam z dzieciństwa. To przepięknie oprawiona i wydana książka, z której mam nadzieję moje dziecko będzie często i z przyjemnością korzystać!


3 komentarze:

  1. To dla starszaków :) Widzę, że wszystko jest bardzo czytelne i rzeczywiście pomocne w nauce języka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Słowniczki przeznaczone są dla dzieci od 7-10 lat:) ale nie znaczy to, że młodsze znające literki i starsze dzieci też nie mogą z nich korzystać...

      Usuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.