piątek, 25 listopada 2016

Praktyczny kurs języka angielskiego - Beata Pawlikowska - Wydawnictwo EDIPRESSE KsiążkiJęzyk angielski to podstawa. Mój Krzyś już w przedszkolu zaczyna się uczyć angielskiego. Umysł takiego malucha chłonie wszelkie informacje jak gąbka. Po każdej lekcji mój syn przynosi do domu nowe słówka i zwroty. Jestem pod wrażeniem!
Niestety ja nie miałam tyle szczęścia w szkole i uczyłam się innych języków, a nie tego, który tak naprawdę jest nam teraz potrzebny do życia. Z tego względu tez kilkukrotnie próbowałam sama uczyć się języka angielskiego sięgając po różne kursy w wersji papierowej i na płytach CD.
Jednak napotykałam kilka trudności, które zniechęcały mnie do dalszej nauki.
Gramatyka i wkuwanie regułek to zupełnie nie dla mnie. Nudzi mnie to, zniechęca, podcina skrzydła i osłabia mój zapal do nauki.
Nauka stała się przyjemniejsza gdy sięgnęłam po kurs językowy opracowany przez Panią Beatę Pawlikowską.
Jestem fanką Pani Beaty. Lubię jej książki, podziwiam to co robi dlatego takiego "nauczyciela" szybko zaakceptowałam.Autorka  książki była również jak ja zmęczona wkuwaniem regułek więc opracowała swoją autorską metodę nauki języka, która bardzo przypadła mi do gustu.
W tej metodzie uczymy się MÓWIĆ! Dlatego jest ona tak skuteczna.
Czytamy zdanie po polsku i mamy czas na przetłumaczenie go na język angielski, po czym lektor wypowiada go poprawnie.
Ważne jest aby zdania mówić na głos!
W tym kursie mówi się bardzo dużo.
W książce znajdziemy 68 lekcji, a w nich wyrazy w wersji mówionej i pisanej. 
Znajdziemy tutaj również niezbędnik gramatyczny oraz dodatek w postaci płyty.

Szczerze polecam tę książkę osobom znudzonym zwykłymi, nudnymi lekcjami.
Ja po kilku lekcjach tego kursu widzę już postępy.

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki.

2 komentarze:

  1. Podziwiam tą Panią. Co do języka angielskiego, właśnie ta gramatyka mnie wykańczała, szkoda, że moje lata nauki uczyły języka rosyjskiego, który no niestety nie jest tak pożądany jak język angielski. Na pewno jak mój Olek pójdzie do przedszkola to postaram się, aby uczył się angielskiego, przyda się.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pani Beata ostatnio jest prawie wszędzie... Lecz jeśli są osoby, którym ta propozycja pomaga zgłębić tajniki języka angielskiego, to ja jestem jak najbardziej za :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.