sobota, 4 lipca 2015

W głowie się nie mieści. Poznaj strach i W głowie się nie mieści. Daj upust emocjom


Seria książek "W głowie się nie mieści" zajmuje teraz pierwsze miejsca w księgarniach i sklepach internetowych. Bohaterów tych książek czyli emocje takie jak strach, smutek, radość, złość możemy teraz obejrzeć również w kinach.

U nas w domu goszczą dwie książki z tej serii "Poznaj strach" oraz "Daj upust emocjom".

Na stronie Wydawnictwa EGMONT piszą o tych książkach:

"W głowie się nie mieści. Poznaj strach"

"Czy pod twoim łóżkiem też mieszkają nocne straszydła? I też boisz się burzy? Ona jest najbardziej przerażająca ze wszystkiego! Nie licząc szczeniaczków z ostrymi zębami i szaleństwem w oczach… Jeśli tak, to znaczy, że już się znamy. Jestem Strach. W chwilach, kiedy dręczą cię małe strachy albo wielkie straszydła, powieś na klamce drzwi do swojego pokoju zawieszkę z moją podobizną. Zobaczysz, że nic złego się nie stanie i wszystko, czego się boisz, zniknie! Oznacz naklejką każdą rzecz, która cię przeraża. Od razu przestanie być aż taka upiorna!"

Program wydawniczy W głowie się nie mieści 

***
"W głowie się nie mieści. Daj upust emocjom"

"Czasami czujesz się tak, jakby wyrosły ci skrzydła albo jakby ogromny kolorowy balon unosił cię wysoko nad chmury. Kiedy indziej masz ochotę zagrzebać się w kołdrę i nic nie robić tylko ciężko wzdychać. Zdarza się, że czujesz złość albo strach, albo wstręt? To zupełnie normalne. Z tą książką nauczysz się rozpoznawać i oswoisz swoje emocje. Sklejaj, wycinaj, zaginaj, dziuraw, wyrywaj, dolepiaj, zgniataj i maluj – po prostu się baw! Wyzwól kreatywność! Eksperymentuj i znajdź własne sposoby, jak zapełnić strony. Samodzielnie możesz decydować, jak będą wyglądały. Nikt inny na całym świecie nie będzie miał takiej samej książki. Uwolnij wyobraźnię, wyraź swoje emocje i naucz się sobie z nimi radzić. Nawet ze strachem, który ma wielkie oczy! Otwórz tę książkę i poznaj Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odrazę."

Książki z tej serii można nabyć TUTAJ

Te książki są bardzo przyjazne. Wydane w formie poradników dla dziecka. Książki można czytać, można naklejać, wycinać, można nawet skorzystać z załączonej zawieszki na klamkę, która ma na celu odstraszać wszystkie strachy, których boi się nasze dziecko.3 komentarze:

  1. my mamy oprócz daj upust swoim emocjom mamy radość :) i świetnie się obie sprawdzają

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta seria jest znakomita. Mojemu synowi bardzo spodobało się określanie swoich emocji, wykorzystywanie propozycji ćwiczeń zawartych w tych książkach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Emocje często przerastają dorosłych, a cop dopiero dzieci. Świetnie, że są książki, które pomagają się z nimi oswoić.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.