piątek, 28 kwietnia 2017

Jak zbudować samochód? Techniczna historyjka - Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 W tamtym roku prezentowałam Wam książkę wydaną nakładem wydawnictwa Prószyński S-ka pt "Jak zbudować motocykl?".
Teraz chciałabym Wam pokazać nasz niwy egzemplarz. Tym razem dowiem się "Jak zbudować samochód?".

Mój syn Krzyś odziedziczył smykałkę po tacie do naprawiania przeróżnych rzeczy. Krzyś teraz naprawia swoje zabawki bądź rower. Każdy jakoś musi zacząć. Prawda?
Jednak już widać, że jego zainteresowania idą w tym kierunku.

Dla początkującego mechanika przyda się jakaś instrukcja. A taką znajdzie w książce, którą Wam dziś prezentuję. 
Tak jak pierwsze wydanie tak i to wydania bardzo nam się podoba.
Znana nam ekipa szczurków składa od A do Z samochód.
Przepiękne rysunki, opisy i wskazówki tworzą z tej książki niezłą bazę wiedzy.
Ta książka zainteresuje nie tylko dzieci ale i dorosłych. Widzę to na przykładzie mojego męża, który razem z synem czyta tę książkę.

O czym jest książka "Jak zbudować samochód?"

Razem można wiele! Nawet zbudować samochód! Zaproś dorosłych do wspólnej lektury!

Wspólna praca przyjaciół gwarantuje sukces... nawet przy budowie samochodu!
Szczur Arnie, którego poznaliśmy, gdy wraz z przyjaciółmi budował motocykl (pierwsza książka z serii „Techniczna historyjka” – „Jak zbudować motocykl?”), tym razem również podejmuje nie lada wyzwanie: zbudowanie z kumplami prawdziwego auta! Dzięki swojej wyjątkowej pomysłowości i umiejętności współpracy przyjaciele osiągają sukces. A mały czytelnik, kończąc czytać tę opowieść, wie nie tylko, jak działa, ale również jak skonstruowany jest samochód.

W książkach z serii „Techniczna historyjka” poznajemy niezwykłe historie związane z budowaniem motocykla (w cz. 1) czy samochodu (w cz. 2), a także szczegóły techniczne dotyczące np. silnika, skrzyni biegów, amortyzatorów, hamulców, sprzęgła, gaźnika, oświetlenia, zapłonu. W dodatku wszystko to można zobaczyć na wielu świetnych rysunkach Martina Sodomki i prawdziwych technicznych schematach, które towarzyszą kolorowym ilustracjom pokazującym przygody sprytnych przyjaciół – przedsiębiorczych szczurków, żaby i wróbla, ale też bandy, która próbuje wykraść ich projekt.

Książka przeznaczona jest do samodzielnego czytania dla dzieci od lat 7, ale wspólną lekturę z tatą, dziadkiem, starszym bratem, wujkiem czy zainteresowaną techniką mamą czy ciocią można zacząć nawet rok czy dwa wcześniej. I wielokrotnie powracać do lektury wraz ze zdobywaniem nowej wiedzy o konstrukcji samochodu czy motocykla.
Książki z tej serii mogą bowiem towarzyszyć młodemu czytelnikowi przez lata, również wtedy, gdy na poważnie zainteresuje się konstrukcją motocykla czy samochodu, gdyż – będąc bajką – sprawy techniczne pokazuje niezwykle rzetelnie, a zarazem przystępnie i interesująco.1 komentarz:

  1. Motoryzacja i myszy! Oryginalne i bardzo udane połączenie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.