czwartek, 5 maja 2016

Nowa definicja księżniczki - zaszczepiaj w córce pozytywne wzorce - Ever After High
Nowa definicja księżniczki
- zaszczepiaj w córce pozytywne wzorce
Uwielbiana przez dziewczynki na całym świecie marka Ever After High powraca z nowym pełnometrażowym filmem, inspirującymi postaciami i piosenką w wykonaniu idolki nastolatek, Natalii Szroeder. Magiczny świat lalek, filmów i opowieści inspiruje współczesne dziewczynki do odwagi i przełamywania własnych barier. Ever After High redefiniuje wizerunek księżniczki promując wśród nich takie wartości, jak asertywność, podążanie za własnym przeznaczeniem czy aktywne działanie.
Niech dzieje co ma się dziać – nie będę dłużej stać” – śpiewa Natalia Szroeder w piosence do najnowszego filmu Ever After High „Smocze Igrzyska”. Ten wers doskonale obrazuje rzeczywistość, w której dorastają nasze córki. W świecie starszych dziewczynek nie ma już miejsca na bajki o klasycznych księżniczkach, które z założonymi rękami czekają na ratunek księcia. To czas na pobudzanie ich asertywności i inspirowanie do działania, aby mogły sięgać po własne marzenia. Jednak która z nas zaprzeczy, że w ich wieku jednak marzyła aby zostać księżniczką? Doskonale wiemy, że bajki i zabawa najlepiej przemawiają do ich wyobraźni, więc jak stymulować w nich te ważne wartości i cechy charakteru? Z rozwiązaniem przychodzi marka Ever After High podsuwając dziewczynkom doskonały wzorzec: księżniczkę, jednak taką, która bierze sprawy w swoje ręce i kieruje własnym losem. Bajki nie są zwykłymi opowieściami – przekazują najmłodszym reguły świata. Uczą, kto ma się lękać i oczekiwać wybawienia, a kto być człowiekiem czynu i ratować świat. – mówi dr hab. Jacek Wasilewski, zajmujący się narracjami w kulturze popularnej. Bajki przekazują też zestaw wartości, za jakie czeka nas nagroda. Dzieci identyfikują się z bohaterami, kibicują im i chcą być tacy, jak oni. Jeśli kiedyś nie było wzorców policjantki czy pani minister, trudno było dziewczynkom wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji.

Promowanie nowych wzorców
Pod nowym hasłem „Tu księżniczki mają moc” kryje się cały pozytywny świat pełen silnych i odważnych postaci. Historia Ever After High zmienia klasyczny wizerunek księżniczki. To prawdziwa liderka swojej opowieści. W przeciwieństwie do klasycznych bajek, bohaterki tych historii same stanowią o własnym losie, ratują innych, poskramiają smoki i są dumne z tego, że są dziewczynkami. Jednej nocy bawią się na eleganckim balu, a za chwilę walczą jak prawdziwi rycerze. Wzorce pokazane w bajkach można utrwalać w zabawie, np. lalkami-bohaterkami najnowszego pełnometrażowego filmu Ever After High „Smocze Igrzyska”.
Minął już czas dziewczynek czekających niczym Roszpunka w wieży. Dzisiejsze dziewczynki mają do zdobycia cały świat i nie zgadzają się na to, aby być słabszą płcią – dodaje dr hab. Jacek Wasilewski. Zabawa lalkami pomaga się w tym świecie odnaleźć, zwłaszcza gdy mama jest prezeską klubu sportowego lub banku. To pokazuje, że można zarówno nosić wspaniałe kreacje, jak i być mądrą, i mieć władzę. Zabawa jest pierwszym krokiem, żeby ujawnić i wykorzystać swój potencjał. Dziewczynki potrzebują nowych wzorców.
Inspirujące bohaterki
Księżniczki – jak przystało na waleczne bohaterki - mają na sobie zbroje i akcesoria smoczych jeźdźców, gdyż w filmie biorą udział w najbardziej niezwykłym wydarzeniu sportowym: Smoczych Igrzyskach. Za sprawą niefortunnych wydarzeń muszą połączyć swe moce i wspólnie stawić czoła złu. Ich zadaniem jest zmienić przeznaczenie i uratować świat Ever After High. Z tak przebojowymi postaciami dziewczynki mogą rozwijać podczas zabawy swoje własne silne cechy. Wśród lalek ze Smoczych Igrzysk możemy znaleźć m.in. Raven Queen™ w jeździeckich butach, Darling Charming™ w błyszczącej zbroi oraz Holly O’Hair™. Każda z nich ma również specjalną tarczę, której dziewczynki mogą używać jako pierścionka.

*Materiały prasowe

2 komentarze:

  1. Nie znałam tych lalek. Na razie moja córka woli takie miękkie, do przytulanie, ale już powoli trzeba się rozglądać też i za takimi z innego typu. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córeczka też na nie za mała...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.