środa, 17 kwietnia 2019

Plany na wakacje - Półkolonie dwujęzyczne dla dzieciZa kilka dni nadejdą święta, po nich majówka i niewiele czasu zostanie do nadejścia wakacji. Pewnie większość z Was zarezerwowała już miejsca na urlop i ma konkretne plany odnoście wakacji.
My również już planujemy. Marzy nam się kilkudniowy wyskok nad morze oraz w góry i mam nadzieję, że nic tych planów nie popsuje.
Mimo, że nasz rodzinny urlop zaplanowany jest dosłownie na parę dni  to muszę również zorganizować rozrywkę dla moich dzieciaków.
Pomyślałam sobie, że dobrym rozwiązaniem może być zapisanie syna na jakieś dodatkowe zajęcia np z języka angielskiego, z którego musi się trochę podszkolić.
Wiem, że to wakacje a ja niedobra mama organizuję dziecku lekcje zamiast odpoczynku... Szukając jednak wakacyjnych kursów na internecie natknęłam się na jeden, który szczególnie zwrócił na siebie moją uwagę gdyż odbywa się w formie półkolonii.
Baby English Center organizuje półkolonie dwujęzyczne dla dzieci od 5-12 roku życia.
Baby English Center jest to szkoła języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego, w której uczy się dzieci opierając się na bardzo energicznej metodzie Genki English oraz Genki Spanish. Szkoła jest autoryzowanym punktem co daje gwarancję jakości nauczania. Jest to jedyna szkoła w Łodzi ucząca języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego metodą Genki.
Metoda Genki - to znakomita metoda nauczania dzieci. Polega na edukowaniu poprzez zabawę. Zamiast suchego przyswajania wiedzy, dzieci bawią się, czytają, śpiewają, wyklejają. To bardziej zajęcia zabawowe niż stricte edukacyjne, dzięki temu odnoszą większy sukces w nauczaniu dzieci. 
Baby English Center jako jedyni w Polsce mają status Experta w tej metodzie.

Podczas półkolonii dwujęzycznych dzieciaki mają zagwarantowanych wiele atrakcji.
Szkoła w czasie półkolonii organizuje 5 wycieczek, 5 h języka angielskiego dla dzieci, codziennie po 1h, 5 różnych warsztatów, codziennie jeden o innej  tematyce np. warsztaty chemiczne, fizyczne, plastyczne, przyrodnicze. Dodatkowo w pakiecie jest pełne wyżywienie czyli 3 posiłki dziennie, a jeśli dziecko musi mieć specjalną dietę to jest to uwzględnione. 
Dodatkowo dziecko jest ubezpieczone od NNW, a na półkoloniach zapewnioną ma opiekę od 7:30-17:00.
Kadra to empatyczni opiekunowie posiadający Kursy Wychowawców Kolonijnych oraz Kurs Pierwszej Pomocy
Półkolonie zawsze zgłaszane są do Kuratorium Oświaty w Łodzi.
 
Jest to zdecydowanie najfajniejsza metoda nauczania jaką kiedykolwiek widziałam. Z przyjemnością zapiszę na nie mojego syna bo wiem, że do niego lepiej przemawia system jaki proponuje szkoła czyli nauczanie przez zabawę.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy zapisalibyście dzieci na takie półkolonie?

 *Zdjęcie główne pochodzi ze strony Baby English Center


4 komentarze:

 1. Super opcja. Na pewno dzieci będą się fajnie bawić, a przy okazji nauczą się języka

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne rozwiązanie. Swoje dziecko również zapiszę jak podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością takie kolonie znajdą spore grono odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie kolonie to świetny pomysł na wakacje dla dzieci! Połączenie nauki i zabawy zawsze skutkuje lepszymi wynikami niż nudna nauka w szkolnej ławce :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.