poniedziałek, 30 września 2019

Ubezpiecznie dla dziecka indywidualne czy grupowe?
Miesiąc szkoły już za nami. Posyłając dziecko do szkoły nie mogliśmy zapomnieć o wyposażeniu go w plecak, książki, zeszyty czy pozostałe przybory szkolne. Ale czy pomyśleliśmy o tym, że warto również wyposażyć dzieci w dodatkowe ubezpieczenie?


Każda placówka szkolna dba o to by ubezpieczać uczęszczające do niej dzieci. Początkiem roku szkolnego zawsze spotkamy się z informacją, że możliwe jest wykupienie ubezpieczenia NNW dla naszych pociech. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Ubezpieczenie tego rodzaju jest polisą grupową możemy nie wiedzieć, co dokładnie ono obejmuje i jako rodzic nie możemy negocjować warunków ubezpieczenia gdyż szkoła jest stroną podpisującą to ubezpieczenie, a nasze pociechy ubezpieczonymi. Może okazać się, że takie ubezpieczenie jest mocno ograniczone i sprawdzi się w niewielu przypadkach.
Nie musimy ubezpieczać dziecka w szkole. Zawsze jest możliwość wykupienia ubezpieczenia indywidualnego. Nie trzeba również rezygnować z ubezpieczenia grupowego w szkole ale dodatkowo ubezpieczyć dziecko indywidualnie.


Czym różni się ubezpieczenie indywidualne od  ubezpieczenia grupowego? 


Ubezpieczenie dziecka indywidualne działa w szkole i poza nią. Ubezpieczenie obejmuje wypadki w szkole, na lekcjach, podczas zajęć pozaszkolnych, w domu, a nawet na wycieczkach i wakacjach za granicą!
Natychmiastowa wypłata. Pieniądze wypłacane są po zgłoszeniu zdarzenia! Do wniosku koniecznie trzeba dołączyć dokumentację medyczną 
Z góry wiesz, ile dostaniesz. Wypłacana jest konkretna kwota za każde zdarzenie, niezależnie od skutku wypadku.  


Zakres ubezpieczenia (warianty)

Wysokość wypłaty w przypadku zdarzenia
Wypełniając wniosek o ubezpieczenie indywidualne dziecka warto wiedzieć, że możemy skorzystać i wybrać dodatkowe pakiety, które ułatwiają dziecku powrót do zdrowia. Pakiety te są za dodatkową dopłatą.
-Opieka po wypadku - pomoc na co dzień
Wybierając dodatkowy pakiet "Opieka po wypadku" (dostępny w wariancie Standard za 25 zł), w razie wypadku dziecka będziecie mogli skorzystać m.in. z korepetycji, domowych wizyt lekarza, transportu medycznego czy usługi dostarczania leków. 


-Opieka medyczna - wizyty u lekarzy specjalistów
Jeśli wybierzesz dodatkowy pakiet "Opieka medyczna" (dostępny w wariancie optimum za 60 zł) zapewnisz swojemu dziecku wizyty u specjalistów, badania, zabiegi ambulatoryjne oraz rehabilitację. Wszystko po to, by wróciło do pełnej sprawności.


-Opieka po wypadku + opieka medyczna= pełna ochrona
Obydwa wcześniejsze pakiety są dostępne razem w wariancie Premium za 85 zł. 


Wybierz tę opcję i zapewnij dziecku maksimum dostępnej ochrony!
Jak działa takie ubezpieczenie?
Przypuśćmy, że dziecko złamało sobie rękę. Udajemy się do lekarza gdzie dziecku zakłada się gips. 
Ze szpitala otrzymujemy dokumentację, którą razem z wnioskiem składamy do otrzymania świadczenia. Odszkodowanie otrzymuje się za każde zdarzenie.


Tutaj jeszcze porównanie co można mieć w ubezpieczeniu indywidualnym. Po prawej stronie tabeli widzimy co oferuje ubezpieczenie grupowe. 
Dajcie znać czy korzystacie z ubezpieczeń indywidualnych? Czy ubezpieczacie dzieci jedynie w szkole ubezpieczeniem grupowym?
*Zdjęcia do wpisu pochodzą ze strony https://www.nn.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.