poniedziałek, 4 lutego 2019

Hilda i Ukryjcy - Wydawnictwo Egmont


Mój Krzyś bardzo lubi gdy czytam mu książki. Młodsza Ola nie zawsze... Dość często nie potrafi się skupić, wyrywa mi książkę z dłoni, wariuje.
Naprawdę muszę się "nagimnastykować" bo przekonać ją do wysłuchania tego co czytam...
Znalazłam na nią sposób. Książki, które dla niej i jej starszego brata wybieram nie mogą być banalne.
Muszą ich a w szczególności Olę zaciekawić i to porządnie!!!

Ostatnio w nasze ręce wpadła książka o niezwykłej niebiesko-włosej bohaterce Hildzie. Dla nas to nowość, ani nie słyszeliśmy wcześniej o Hildzie, ani też nie widzieliśmy filmu jaki można obejrzeć ponoć na Netflixie. Dowiedziałam się również, że jest komiks z tą bohaterką...
No ale wracając do tematu... "Hilda i Ukryjcy" to książka wydana nakładem Wydawnictwa Egmont. Jest to tematyka, która zainteresowała nie tylko mojego 7,5 latka ale i o dziwo niespełna 3-letnią Olę.


Hilda ma niebieskie włosy. Oprócz tego wyróżnia ją jeszcze oryginalne miejsce zamieszkania i nietypowi przyjaciele. Dziewczynka z mamą mieszka bowiem na prawdziwym odludziu i przyjaźni się z lisojeleniem Rożkiem. Największą pasją Hildy jest rysowanie, dziewczynka tworzy mapy, na których zaznacza przeróżne krainy, którym nadaje wymyślne nazwy. Temu zajęciu potrafi poświęcić cały dzień. Niestety, to wszystko może się niedługo skończyć. Od pewnego czasu Hilda i jej mama dostają listy z pogróżkami. Te listy mają zmusić je do opuszczenia ich domu i przeniesienia się w inne miejsce. Jak się okazuje listy piszą Ukryjcy z Krain Północnych Elfów. Uważają oni, że dziewczynka i jej mama są intruzami i stanowią dla nich zagrożenie, dlatego wypowiadają im swoistą wojnę. 

 
Hilda nie wyobraża sobie opuścić swojego domu, próbuje więc z Ukryjcami negocjować. Oni wydają się jednak nieugięci, nie mają ochoty na żadne negocjacje. Jakby tego było mało na Hildę czekać będzie jeszcze jedno trudne zadanie, będzie musiała rozwiązać zagadkę pewnego olbrzyma, który pojawia się tylko o północy. Czego może chcieć? Co sprowadza go na pustkowie? Hilda musi znaleźć odpowiedzi na te pytania. Razem z nią szukać ich będą czytelnicy.
 
Bardzo fajna i wciągająca książka do poczytania dzieciom i do samodzielnego czytania przez nasze pociechy. 
Działa na wyobraźnię i potrafi zainteresować.
Czekamy na kolejne części...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.