wtorek, 27 czerwca 2017

SUAREZ - Nigdy nie będziesz sam - Wydawnictwo EGMONTTo już kolejna nasza książka o sławnych piłkarzach wydana przez wydawnictwo Egmont.
Tym razem poznaliśmy historię osoby zamkniętą  w książce pt "SUAREZ - Nigdy nie będziesz sam".


Egmont wydał kolejną do kolekcji biografię dla dzieci autorstwa Jarosława Kaczmarka. „Gole wszech czasów” o których również pisałam na blogu to książka tego autora. Piłka nożna to  hobby tego autora.
Biografia przedstawia  całe życie piłkarza opowiedziane w porządku chronologicznym. 
Każdy rozdział zawiera wstęp i wiele ciekawych faktów z historii i geografii.
 Opisana jest krótka historia danego kraju, klubu, wiele statystyk dotyczących gry w danym klubie. 
Są tutaj piękne zdjęcia i ciekawe ilustracje.


 
Bohaterem tej części jest Luis Suarez, napastnik reprezentacji Urugwaju oraz obecnie FC Barcelony. Jak możemy się dowiedzieć statystyki Pistoletu bo tak jest nazywany są imponujące. Grał w wielu prestiżowych turniejach, po drodze trzy
europejskie kluby (Ajax, Liverpool, no i FC Barcelona), w tym mnóstwo osiągnięć. Oczywiście na początku nie było łatwo, o czym się dowiadujemy z poniższej książki: rozwód rodziców, bieda w domu, no i ten porywczy charakter. Sam Luis stwierdził, że cały czas pracuje nad sobą, ma dla kogo to robić i wychodzi mu to całkiem nieźle. Dziś razem z Messim i Neymarem tworzą najsilniejszy, najbardziej skuteczny atak na całym świecie! Sam Urugwajczyk dla FCB strzelił ponad 100 goli i nadal kolekcjonuje kolejne. 
Egmont pisze:

Suarez. Nigdy nie będziesz sam

Kiedy trafił do Barcelony, powstał niesamowity atak MSN! Leo Messi, Luis Suárez i Neymar grają tak, jakby byli braćmi, jakby znali się od zawsze. Jednak droga Luisa na futbolowy szczyt była dłuższa i dużo trudniejsza niż jego kolegów. Zanim osiągnął swój cel, musiał przezwyciężyć wiele trudności. Tak jak bohater dobrego filmu akcji. A najtrudniejszym przeciwnikiem, którego musiał pokonać, aby spełnić marzenia, był... Luis Suárez. Suárez. Nigdy nie będziesz sam! to opowieść o chłopaku z Urugwaju, którego nazwali „Pistoletem”, i który był tak waleczny i niezdolny do pogodzenia się z porażką, że o mało nie przegrał sam ze sobą.
Bestsellerowa seria Wydawnictwa Egmont o słynnych piłkarzach liczy sześć tytułów i jest wydawana już w ośmiu krajach świata!

Tytuł: "Suarez. Nigdy nie będziesz sam" Autor: Jarosław Kaczmarek Liczba stron: 176 Wydawnictwo: Egmont Seria: Mali Mistrzowie1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.