sobota, 1 lipca 2017

"O srebrnej łyżeczce" i "Pieśń o sowie" - Wydawnictwo EGMONT
Pieśń o sowie to kolejna książeczka z serii "Poczytaj ze mną" jaką moje dzieci mają w biblioteczce.
Sięgaliśmy po książki z tej serii już wielokrotnie i za każdym razem jesteśmy bardzo zadowoleni.

Tym razem w nasze ręce trafiła książka "Pieśń o sowie" - epos jak na samym początku zostaje wyjaśnione i "O srebrnej łyżeczce" - przypowieść.


Pieśń o sowie to epos jak już pisałam.
Książeczka opowiada o niedźwiedziu, który chciał by ptaki pracowały na niego dzień i noc. Latające stworzenia postanowiły się jednak zbuntować.
Książka została napisana dość trudnym językiem. Mój Krzyś stał się nią dość szybko znudzony gdyż w większości nie rozumiał czytanego mu tekstu. 
Uważam, że jest to książka dla starszaków. Mój sześciolatek niestety nie był nią zainteresowany a zgodnie z informacją na stronie wydawcy książka przeznaczona jest dla dzieci o 6 lat.

Ksiażeczka wydana jest w miękkiej okładce. Całość pisana wierszem.
W środku są bardzo ładne kolorowe ilustracje, które nam się bardzo spodobały.
Myślę, że "Pieśń o sowie" musi jeszcze trochę odczekać w naszej biblioteczce byśmy do niej ponownie wrócili...
***

Srebrna łyżeczka to kolejna książka z serii Poczytaj ze mną...

 Z chwilą gdy do domu państwa Lahmanów trafia rezolutna srebrna łyżka, życie rodziny zaczyna nabierać nowych barw. Łyżka pomaga gospodarzom, a z ich małym synkiem Dawidem nawiązuje szczególną więź. Dzięki tej znajomości chłopiec staje się bohaterem wielu niezwykłych przygód.
Historia O srebrnej łyżce to przypowieść, o czym nasi najmłodsi czytelnicy dowiedzą się z pierwszych stron książeczki. 
Mały chłopiec o imieniu Dawid zaprzyjaźnia się z łyżeczką i odbywa z nią fantastyczne przygody. Przygody te  są wspaniałe, niesamowite i z pomocą dziecięcej wyobraźni mogą zostać w pamięci na długo.
Pani Justyna Bednarek w bardzo przyjemny sposób pokazuje nam, czym jest prawdziwa przyjaźń, mówi dlaczego warto być grzecznym i spełniać dobre uczynki. "O srebrnej łyżeczce" to historia, którą nasze dzieci często będą chciały usłyszeć na dobranoc lub podczas zabawy.
  O srebrnej łyżce to piękna opowieść, która skradnie serca nie tylko dzieci ale również rodziców. To książeczka, która bawi i uczy. Ma mądrą i treściwą fabułę. Z pewnością zapada w pamięć. Szczerze polecam NIE TYLKO DZIECIOM!


Tytuł: O srebrnej łyżce
Seria: Poczytaj ze mną
Autor: Justyna Bednarek
Ilustracje: Daniel de Latour
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 26 kwietnia 2017
Liczba stron: 48

1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.