czwartek, 13 lipca 2017

CUDA NIEWIDY Zagadki dla młodszych i starszych - Wydawnictwo EGMONT
Dziś chciałabym Wam pokazać jedną z najpiękniejszych książek jakie mamy w domu. Wydaną nakładem Wydawnictwa EGMONT z rysunkami Marianny Oklejak - Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych.

Oj co to jest za książka! Prawdzie w niej zawarte cuda!
Zwraca na siebie uwagę już wspaniałą okładką, pełną kolorów, utrzymaną w nucie folku. Ot cała książka przesiąknięta jest folklorem i tradycją.
W tym drzemie właśnie piękno tej lektury.
Kto kocha ten klimat niech nie zwleka tylko przygarnie do siebie a nie pożałuje.

Książka nieco inna niż przypuszczałam.
Jest to pewnego rodzaju podróż dwóch nieszczęśliwych braci, którzy postanowili się rozdzielić i wyruszyć w świat w poszukiwaniu szczęścia. Znajdujemy po jednym kawałku chleba na drogę dla każdego z braci i pomagamy im pokonać wszystkie zadania jakie ich po drodze spotkają. Każda  strona to kolejna przygoda. Wszystkie są bardzo ciekawe i wymagają spostrzegawczości.
Książka angażuje niemal całą rodzinę. Są tutaj zagadki i zadania do rozwiązania, a co czeka nas na samym końcu? O tym przekonajcie się sami!
Warto! 

Egmont pisze:

Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych

Piękna książka dla miłośników Cudów wianków, polskiego folkloru i baśni.
Dwaj bracia, Jasieniek i Wojtuś, których los ciężko doświadczył, postanawiają wyruszyć razem w drogę w poszukiwaniu lepszego życia. W leśnych ostępach spotykają postaci wywodzące się ze świata baśni – mówiące zwierzęta, wróżki, czarownicę, a nawet diabła Rokitę! Nie wszystkie z tych postaci są im przychylne, w lesie czai się mnóstwo pułapek i innych niebezpieczeństw, dlatego bracia potrzebują pomocy…
W książce znajduje się całe mnóstwo zagadek, zadań na spostrzegawczość, labiryntów i fabularnych zwrotów akcji gwarantujących wspaniałą zabawę. A wszystko rozgrywa się w znanym już czytelnikowi z „Cudów wianków”, pełnym barw i kształtów świecie polskiego folkloru doskonale zilustrowanym przez Mariannę Oklejak.
Rozwiąż wszystkie zadania, świetnie się przy tym bawiąc, wędruj przez strony książki zgodnie z podpowiedziami, pomóż braciom pokonać przeszkody i znaleźć drogę do tego co najważniejsze!
„Cuda niewidy” to kolejna po „Cudach wiankach” autorska książka Marianny Oklejak.


2 komentarze:

  1. Też mamy tę książkę, świetna jest, a niektóre zagadki wcale nie są takie łatwe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się ta inspiracja folklorem.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.