sobota, 6 maja 2017

Piękna i Bestia - Wydawnictwo EGMONT
"Piękna i Bestia" to kolejna opowieść , która towarzyszyła mi w czasach dzieciństwa.
Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo EGMONT wydaje tak wspaniałe książki by nasze dzieci i kolejne pokolenia mogły czytać to samo na czym my się wychowaliśmy.
Były już bajki i ekranizacje opowieści o "Pięknej i Bestii". Wszystkie zachwycające, pokazujące jak wiele kochające dziecko potrafi znieść by ratować rodzica. Jak wiele jest w stanie poświęcić.
Jednak historia ta kończy się szczęśliwie, przyjaźnią i miłością.

Książka wydana przez wydawnictwo EGMONT jest w miękkiej oprawie, bez ilustracji. To pozycja zdecydowanie dla starszego czytelnika. Starsze dzieci, które już nie przyglądają się obrazkom i potrafią same czytać z pewnością się zatracą w tej książce.
Dla mojego 6 latka jest jeszcze trochę za poważna.

Piękna i Bestia Autor: Elizabeth Rudnick Ilustrator: nd Tłumacz: Miłosz Urban Oprawa: miękka Objętość: 272 strony Format: 140×208 Cena: 29,99 Grupa docelowa: 7-12 lat Premiera: 15.03.2017
Bella to dziewczyna wyróżniająca się z tłumu swoją niezależnością, zaskakującym punktem widzenia
i miłością do literatury. Pragnie przygód, marzy o pełnym wrażeń życiu, jakie zna z książek.
Gdy pewnego dnia ojciec Belli zostaje zatrzymany przez okrutną Bestię i oskarżony o kradzież, życie dziewczyny wywraca się do góry nogami. Ryzykując swoją wolność i przyszłość, postanawia zająć miejsce ojca, choć tak naprawdę wolałaby uciec… Życie w zaczarowanym zamku okazuje się jednak nie tak okropne, jak początkowo wydawało się Belli. Ostatecznie znajduje w nim przyjaźń i… miłość.2 komentarze:

  1. piękna bajka, my mamy wersję książki z ilustracjami :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.