piątek, 5 maja 2017

"EDISON. O WIELKIM WYNALAZCY" i "CUDA Z MLEKA" - Wydawnictwo EGMONT
 Seria książek  "Czytam sobie" przeznaczona jest dla dzieci które dopiero rozpoczynają swoją naukę z czytaniem. Poziom pierwszy to krótkie zdania, drugi  nieco bardziej rozbudowane, trzeci - to już naprawdę długie, jak dla 6-7 latka, historie. Dzięki tej serii możemy poczytać o sławnych osobach, miejscach, ale także fantastycznych wydarzeniach, wymyślonych przez autorów cyklu.

Edison to postać o której chyba wszyscy słyszeli. Mimo, że żył dwa wieki temu to chyba każdy wie, że jednym z jego wynalazków jest żarówka!
 Po wynalezieniu żarówki, Edison rozpoczął prace nad jej szerszym wykorzystaniem. Dzięki jego staraniom 4 lipca 1882 roku oddano do użytku elektrownię, do której podłączono 900 budynków, a w nich zainstalowano 14000 żarówek. W 1891 roku opatentował wspólnie z W. Dicksonem kinematograf.
Wynalazków Edisona które opatentował było ponad 1000. 

Książka "Edison. O wielkim wynalazcy" to książka z dużą ilością tekstu. Jest tu mało jednokolorowych ilustracji.
Mimo sporej ilości tekstu czyta się tę książkę bardzo szybko.
Jest tu dość dużo trudnego tekstu ale dzięki temu mamy dość dużą dawkę wiedzy na temat tego człowieka.
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest oznaczenie trudniejszych wyrazów znakiem *.
Znaczenie trudnych słów można znaleźć w słowniczku znajdującym się na końcu książki.Kolejna książka jest również bardzo ciekawa.

Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii

Czy o fermentacji, kwasie mlekowym i kulkach lipidowych można już mówić dzieciom? Można! Pod warunkiem, że za przewodnika, który wytłumaczy, dlaczego mleko kwaśnieje i czym różni się dobra bakteria od złej, weźmiemy profesora Tataraka, wielkiego znawcę biologii! Jest on właścicielem specjalnego pojazdu, kapsuły, która ulega gwałtownej petityzacji. O, nowe słowo! Tak, to słowo powstało na potrzeby tej książki, a oznacza... zmniejszenie. W wyniku petityzacji Pankracy i Tatarak dostają się do bidonu z mlekiem. Czy wiecie, co się z nim dzieje, gdy całą noc spędzi poza lodówką? Smakuje jakby dodano do niego cytrynę. Profesor Tatarak pokazuje Pankracemu, które bakterie są za to odpowiedzialne. Ta fascynująca podróż o mało nie skończyła się katastrofą! Ale o tym już w książce…
Trzypoziomowa seria Czytam sobie jest skierowana do dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Książki na drugim poziomie charakteryzują się krótkimi, prostymi tekstami, w których autorzy posługują się tylko 23 podstawowymi głoskami. Na tym etapie czytania ważna jest umiejętność sylabizowania, którą dzieci mogą ćwiczyć dzięki zamieszczonym w książce ćwiczeniom. Wciągające i pełne emocji historie sprawiają, że spotkanie z książką staje się pasjonującą przygodą. Trud samodzielnej lektury wynagradza dołączony do książki Dyplom sukcesu oraz kolorowe naklejki z bohaterami. A sukces młodego czytelnika jest nie do przecenienia!

1 komentarz:

  1. Cuda z mleka bardzo ciekawe. Niech dzieci wiedzą, co dla nich dobre.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.