środa, 14 września 2016

Aktywny rozwój od pierwszych dni życia - informacja prasowa

  Aktywny rozwój od pierwszych dni życia
Nowa linia zabawek aktywizujących Fisher-Price®

Od pierwszych chwil życia dziecka otaczający je świat jest dla niego ogromną tajemnicą, którą maluszek codziennie odkrywa za pomocą wszystkich zmysłów. Aby malec prawidłowo się rozwijał, należy zapewniać mu kontakt z przedmiotami, które będą stymulowały jego rozwój i pobudzały wrodzoną ciekawość oraz radość poznawania. Do takich produktów należą najnowsze zabawki z linii aktywizującej Fisher-Price®, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagającego małego odkrywcy.
Starannie zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach zabawki aktywizujące od Fisher-Price® skutecznie pomagają rozbudzić ciekawość maluszków i stymulować ich rozwijające się zmysły. Poznaj najnowsze produkty, które podczas zabawy pobudzają wzrok, słuch, dotyk, a nawet węch małych odkrywców.
Świecąca latarenka (DFP93) to fantastyczna zabawka, która angażuje różne zmysły maluszka. Wzrok jest aktywizowany przez mieszkającego w latarence uroczego świetlika o kontrastowych kolorach, który „lata” w rytm łagodnych dźwięków i delikatnie migoczących światełek. Słuch malucha pobudzany jest przez rytmiczne melodie, które można odtwarzać w dwóch trybach. W pierwszym zabawka aktywuje się, kiedy dziecko zakręci żółto-czerwonym, obrotowym wałeczkiem, uruchamiając krótką melodię. Dzięki temu pomaga rozwijać zdolności manualne malca i motywuje go do dalszej, satysfakcjonującej zabawy.


Maluszek spontanicznie interesuje się wszystkim, co widzi, słyszy i czego dotyka, ponieważ jego zmysły i umysł są gotowe do poznawania i rozwoju. Wciąż potrzebuje przedmiotów do badania i zagadek do rozwiązywania – mówi dr. n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert Fisher-Price®.

W drugim trybie Świecąca latarenka stymuluje słuch dziecka, odtwarzając 8-minutową muzykę, której melodie z czasem robią się coraz bardziej złożone. Inspirowane naturą elementy zabawki, takie jak miękka trawka dodatkowo pobudzają zmysł dotyku. Do Świecącej latarenki dołączony jest również gryzaczek-ślimaczek, który przyniesie dziecku ulgę w czasie ząbkowania.


Doniczka „A kuku” (DFP91) to propozycja dla ciekawych świata maluszków, które lubią być zaskakiwane. Pod żółto-pomarańczowym kwiatkiem pachnącym wanilią ukrywa się… mały czarno-biały skunksik. Gdy maluszek naciśnie na roślinkę, aktywuje zabawę w „a kuku” i z doniczki wyskoczy urocze zwierzątko. Skunksika można również wyjąć z doniczki, co pozwala malcowi rozwijać zmysł dotyku poprzez zabawę mięciutkim zielonym listkiem. Czarno-biały ogon zwierzątka zaskoczy małego odkrywcę szeleszczącym materiałem. Zmysły pobudzi również biały brzuszek o twardej, nierównej fakturze, po którym dziecko może przesuwać paluszkami, odkrywając nowe, zaskakujące wrażenia. Natomiast żółty robaczek umieszczony na doniczce daje okazję do trenowania zręczności. Malec może go chwytać, kręcić nim i przesuwać po wyżłobionej w doniczce linii.

Manipulacje elementami tej zabawki zaskakują wrażeniami i zaciekawiają dzięki zestawieniu różnych faktur. Plastik łączy się z tekstyliami, elementy twarde z miękkimi, powierzchnie gładkie z wytłaczanymi. Wszystkie te elementy zaspokajają potrzebę stymulacji dotykowej najmłodszych dzieci – mówi dr. n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert Fisher-Price®.


Aktywizujące jabłuszko (DFP88) to doskonała propozycja na długie spacery, dzięki wygodnemu zaczepowi, który z łatwością przypniesz do wózka. Zabawka ma formę książeczki, a każda z jej czterech stron doskonale pobudza wzrok dziecka żywymi barwami oraz kontrastowymi kolorami. Jabłuszko zachęca też maluszka do odkrywania paluszkami nowych, zaskakujących różnorodnością tkanin i faktur. Zmysł dotyku dziecka stymulowany jest poprzez zabawę z szeleszczącym, połyskującym materiałem czy mięciutkim w dotyku pluszem z elementami o prążkowanej fakturze. W dolnej części jabłuszka „fruwają” urocze zwierzątka: motylek i ślimak, których radosne grzechotanie zachęca dziecko do potrząsania zabawką. Na jednej ze stron jabłuszka znajdziemy małą kieszonkę, do której szkrab może chować gryzaczek w kształcie ptaszka, rozwijając przy tym sprawność swoich małych rączek.

Eksperymentowanie z elementami zabawki, chowanie ich i odnajdywanie, pomaga zrozumieć pojęcie stałości przedmiotów. Dziecko odkrywa, że przedmioty istnieją nadal, pomimo ich chwilowego zniknięcia z pola widzenia. Ta pierwsza rozwiązana zagadka zapoczątkowuje kolejne operacje intelektualne i rozwój myślenia – mówi dr. n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert Fisher-Price®.

Dzieciom spodoba się również zabawa dużym lusterkiem schowanym na jednej ze stron książeczki – dzięki niemu będą mogły poznawać wygląd swojej buzi.


Dzwoniący ptaszek „A kuku” (DFP95) to zabawka zachęcająca najmłodsze dzieci do aktywnej zabawy. Sympatyczny, pluszowy ptaszek o żywym przyciągającym wzrok kolorze pomaga dzieciom zrozumieć zależność pomiędzy przyczyną a skutkiem. Jak to robi? Maluch, chwytając miękkie zwierzątko i przyciągając do siebie, wyciąga je z czerwonego domku. Ale to dopiero początek zabawy! Gdy dziecko puści ptaszka, powróci on do swojej dziupli, radośnie dzwoniąc dzwoneczkami i przyjemnie wibrując.

Możliwość wywoływania określonych efektów w zabawce uczy zależności przyczynowo-skutkowych. Ponadto wzmacnia rozumienie związku pomiędzy własnymi działaniami a obserwowanymi efektami. To zachęca do dalszych wysiłków i większej aktywności – mówi dr. n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert Fisher-Price®.

Kontrastowe, czarno-białe wzory na daszku domku przyciągną uwagę dziecka już od pierwszych dni jego życia. Miękka zielona trawka i wielobarwne tasiemki zdobiące domek angażują zmysły maluszka i zachęcają go do chwytania, rozwijając u najmłodszych zdolności manualne.Specjalnie dobrane zabawki aktywizujące pomagają dzieciom rozwijać zdolność analizy wzrokowej, uwagę słuchową, wrażliwość dotykową, wyrabiają w nich ciekawość poznawczą, spostrzegawczość i uważność już od pierwszych chwil ich życia. Dzięki tym kolorowym pomocom maluszek jest w pełni gotowy do zabawy, nauki oraz odkrywania wszystkich skarbów w swojej pełnej niespodzianek krainie dzieciństwa.


1 komentarz:

  1. Śliczne te zabawki. Szkoda, że nie ma podróży w czasie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.