czwartek, 15 września 2016

Wzorowa Łazienka edycja nr 3Wpajanie dzieciom dobrych nawyków to zadanie każdego rodzica.
Codzienny nadzór, przykład jaki im dajemy zakorzenia się, wchodzi w nawyk na przyszłość.
Bardzo ważne jest nauczenie dzieci samodzielności, samodzielnego załatwiania potrzeb fizjologicznych, higieny osobistej.
Mycia rączek po przyjściu do domu, po skorzystaniu z toalety, przed posiłkami i gdy są brudne trzeba dzieci nauczyć. Mają się tego nauczyć, wpoić by ta czynność stała się ich nawykiem.
Ucząc dzieci tego wszystkiego uczymy ich również porządku. Gdy samodzielnie zaczynają korzystać z toalety dbamy o nią szczególnie by zawsze była czysta i pachniała świeżością. Dziecko dotyka ją rączkami i mimo tego, że po korzystaniu z niej od razu je myje toaleta musi być zdezynfekowana.
To samo dotyczy się czystych ręczników, w które dzieci wycierają swoje dłonie. Tak jest w domu, a gdy dziecko trafi w inne miejsce w takie gdzie go nie dopilnujemy bo nas przy nim nie ma. Czy wygląda i jest czyste tak samo jak w domu?

Taka sytuacja jest gdy dziecko idzie do przedszkola czy do szkoły i korzysta tam z toalety.
Czy my rodzice wiemy jak wyglądają toalety, z których korzystają nasze pociechy?
Czy są regularnie myte, odkażane, czy wiszą w nich jednorazowe ręczniczki i mydła, z których dzieci mogą skorzystać?
Ja źle wspominam toalety w mojej szkole. Było to bardzo dawno temu i jak to mówią - to były inne czasy. Teraz są inne wymogi, fundusze na remonty i różne programy z których placówki mogą skorzystać i pozyskać środki na remont łazienek szkolnych.
Już po raz trzeci startuje ogólnopolska akcją związana z tematem higieny i czystości w szkolnych toaletach - WZOROWA ŁAZIENKA.
 Jest to już trzecia edycja tego ogólnopolskiego programu, który ma na celu promowanie i poprawę higieny i czystości  w szkołach, zwiększenie bezpieczeństwa i dbałości o zdrowie. Organizowany jest również konkurs
Szkoły mają ogromną szansę na wygranie remontu łazienek szkolnych o wartości 30 000 zł oraz wdrożenia w swoich szkołach i wśród podopiecznych podstawowych zasad higieny. 
Bardzo ważne jest to, że kolejne szkoły mają szansę na zdobycie produktów marki Domestos. Akcja przewiduje przeznaczenie dla 200 wyróżnionych szkół zapasu produktów Domestos, które wystarczą im na cały rok!

Program nie tylko nagradza, ale przede wszystkim edukuje.
We współpracy z ekspertami zostały przygotowane scenariusze lekcji gdzie dzieci będą uczyć się higieny. Takie lekcje mogą być przeprowadzone na lekcji godziny wychowawczej.
Język i materiały, które są opracowane zostały przystosowane są do wieku i poziomu edukacji dzieci w wieku szkolnym.
Zapraszam Was do odwiedzenia poniższych stron. Tam znajdziecie więcej szczegółów.
Link do strony WZOROWA ŁAZIENKA:

Link do youtube Domestosa:

Link do Facebook Domestos, gdzie będą informacje o akcji:


2 komentarze:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.