poniedziałek, 1 sierpnia 2016

GOOL Mistrzostwa - Gra planszowa - Wydawnictwo EGMONT

Nie jestem fanem piłki nożnej. Jednak gdy były mistrzostwa chętnie zasiedliśmy z mężem przed telewizorem i oglądaliśmy poczynania "naszych" chłopaków.

Nasz Krzyś również chętnie zerkał w TV i cieszył się z wbitych goli.
Ucieszył się również gdy podarowałam mu grę planszową wydaną przez Wydawnictwo EGMONT "GOOL Mistrzostwa".

Mój Krzyś ma 5 lat i na samym początku ciężko było mu pojąć zasady tej gry.
Ja szczerze mówiąc nie wnikałam w jej tajniki i do dziś dnia nie wiem o co chodzi:)
Z Krzysiem w grę gra Tata.Są dwa warianty gry: wariant podstawowy i zaawansowany. Warto zacząć od wariantu podstawowego, by w pełni pojąć zasady gry. 
Grę zaczyna się od rozstawienia zawodników na planszy, która jest dwustronna. Rzucamy kostką i w zależności od liczby oczek przesuwamy się w kierunku piłki. Jak uda nam się do niej dojść to musimy ją wykopnąć. Dalej możemy podawać do innych zawodników, rozgrywając to w ten sposób, żeby dotrzeć na pole karne przeciwnika.Kolejny krok to strzelanie gola. Piłkarzami można  przemieszczać się w linii prostej, a piłkę można podawać po skosie.

Gry trzeba się nauczyć. Jest ciekawa i uczy myślenia.
Jest to propozycja idealna dla fanów piłki nożnej i z pewnością będzie im łatwiej opanować zasady tej gry niż osobom które piłkę nożną oglądają od "wielkiego święta".
Gra przeznaczona dla osób od 8-108 lat :)
Na pochwałę zasługuje solidne wykonanie gry. Kolejny raz Wydawnictwo EGMONT nie zawodzi w tej kwestii. Piłkarzyki, kostki oraz plansza posłużą na długo nawet tym największym fascynatom piłkarskich rozgrywek :)


Polecamy!1 komentarz:

  1. Takie piłkarzyki to ja chcę dla siebie (jak dzieci będą grzeczne to pozwolę im obejrzeć). Hi, hi :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.