niedziela, 31 lipca 2016

Kiwi. Leć, nielocie, leć! - Gra planszowa - Wydawnictwo EGMONT

Krzyś to fan gier. 
Już kolejny raz chciałabym Wam zaprezentować grę ze zbiorów mojego syna, a wydaną przez Wydawnictwo EGMONT.
 Kiwi. Leć, nielocie, leć! to świetna propozycja dla całej rodziny. 
Chyba przy żadnej innej grze nie było u nas w domu tyle śmiechu co przy grze z Kiwi. Nie jest to typowa gra planszowa. 
Ma w sobie coś z gry i zabawy. To innowacyjne połączenie z pewnością wiąże te propozycję w ciekawą całość, którą daję Wam słowo polubi dziecko, młody człowiek oraz dorosły!
 CO ZAWIERA GRA:
W pudełku znajduje się:
- tekturowa plansza, 
-podstawka pod planszę (dwie tekturowe belki składane „na krzyż”)
 -kratka (składająca się z 9 tekturowych belek), która wyznacza 16 pól gry 
-40 żetonów do gry (po 10 w każdym z 4 kolorów) 
-4 podstawki z gumką 

Co o tej grze pisze wydawca: 
Zwariowana gra zręcznościowa! Dobra zabawa niezależnie od wieku! Wesołe ilustracje! TRAF NIELOTEM DO PUDŁA Z OWOCAMI! Ptaki KIWI chciałyby spędzić trochę czasu poza Nową Zelandią. Niestety, mają jeden mały problem – są nielotami. Wpadły jednak na pewien pomysł. Jeśli wskoczą do skrzyń, w których przewozi się owoce KIWI, to będą mogły dotrzeć do różnych miejsc na świecie. Szybko zbudowały katapulty i… tu wy wkraczacie do akcji. Pomóżcie nielotom dostać się do skrzyni z owocami! KIWI to wesoła gra rodzinna, w której liczą się refleks, zręczność i odrobina taktyki.Jak zwykle Wydawnictwo EGMONT postawiło na jakość zaproponowanej gry. Dobre wykonanie, ciekawy temat, trwałe elementy do zdecydowanie zalety każdej z gier wydawnictwa. Nasze nieloty w 4 różnych kolorach wypuszczamy w powietrze dzięki podstawkom zaopatrzonym w gumki. Gumki są mocne, trwałe i nie musimy się bać, że mogą strzelić w oko lub pęknąć podczas naciągania. Prędzej zepsuje się tekturowa podstawka niż pęknie umieszczona na niej gumka. 

Celem gry jest: 
Każdy z graczy za pomocą katapult strzela żetonami kiwi do specjalnie utworzonej skrzynki na owoce. Ten, kto umieści swoje żetony kiwi na 4 sąsiadujących polach tworzących kwadrat z zostaje zwycięzcą. Jeżeli jednak nikomu się to nie uda, a wszystkie kiwi zostaną umieszczone w skrzyni, to zwycięzcą zostanie ten gracz, który zdobędzie największą liczbę punktów. 

Nasze wrażenia: 
Gra jest bardzo prosta i bardzo przyjemna. Jednak u nas w domu nie obyło się bez płaczu. Krzyś na początku nie radził sobie z wystrzeliwaniem żetonów. Mama wygrała więc dziecko nie mogło się z tym pogodzić. Krzyś musiał poćwiczyć by nabrać wprawy. Gdy tak się stało to żetony z kiwi "latały" po całym mieszkaniu - katapulty z których są wystrzeliwane mają moc :) 

Gdy każdy z graczy opanuje sztukę wystrzeliwania nielotów to można rozpocząć grę. Wszystkie wskazówki znajdziemy w załączonej do pudełka instrukcji. 
Gra jest bardzo prosta i bardzo przyjemna. Podczas grania jest bardzo dużo śmiechu. 
Z pewnością ta gra łączy pokolenia i jest wciągająca. 
Świetna zabawa na wieczory z bliskimi, na imprezy rodzinne czy podczas choroby gdy dziecko źle się czuje, a my chcemy poprawić mu nastrój. 
Taka terapia rozweselająca z pewnością poskutkuje. 
Serdecznie polecam!


1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.