piątek, 1 lipca 2016

O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania - Wydawnictwo SKRZATOstatnio w nasze ręce wpadło kilka książkowych nowości wydanych przez Wydawnictwo SKRZAT.
Wśród nich znalazła się wspaniała i klasyczna książka o zwierzątkach.
"O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania" to zbiór króciutkich opowiadań, które są idealne dla mniejszych dzieci. Z pewnością nie zniechęcą malucha do słuchania, nie znużą a zaciekawią.
Ciekawy, miły tekst okraszony został przepięknymi, barwnymi  ilustracjami Pani Agaty Nowak.
Książka posiada twardą i porządną okładkę. Bardzo kolorową, a lakierowane elementy przyciągają wzrok nie tylko dziecka ale i dorosłego.
Czcionka jest duża, wyraźna. Dobrze się dzięki niej czyta cały tekst, a i dzieciaki, które już próbują samodzielnie składać literki z przyjemnością będą po nią sięgać.
Książka ta to taka odskocznia od bajek, które obecnie serwuje naszym dzieciom TV.
Opowiadania są miłe, sympatyczne, a bohaterowie tej książki przeżywają różne przygody a dzięki zachowaniom w niej przedstawionym dzieciaki zrozumieją jak ważna jest przyjaźń, rodzina, grzeczne zachowanie i umiejętność dzielenia się z innymi. Na przykładzie bajek można wytłumaczyć dziecku na czym polega odmienność i że nie czyni ona gorszym.
Szczerze polecam tę lekturę. Krzyś jest zachwycony.

Książkę znajdziecie TUTAJ
1 komentarz:

  1. Moja córeczka ma pokój z motywem przewodnim sowy, więc polubiła by też i tę sówkę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.