czwartek, 30 czerwca 2016

Wydawnictwo EGMONT - "Różowe babeczki" i "Po co komu mamut?"

Wydawnictwo EGMONT wydało kolejne książki z serii "Poczytaj ze mną". Są to min "Różowe babeczki" oraz "Po co komu mamut?".
My w domu posiadamy własnie te dwa tytuły o których napiszę dziś kilka zdań.
Książki utrzymane w podobnej oprawie do swoich poprzedniczek z tej serii.
Charakteryzują się dość dużą czcionką, która jest z pewnością dużym atutem gdy książkę mają czytać dzieci poznające naukę czytania.
Są tutaj również kolorowe ilustracje które idealnie współgrają z tekstem.

Różowe babeczki to książka detektywistyczna dla najmłodszych.
Lusia to inteligentna i spostrzegawcza dziewczynka, która pomaga swojemu tacie Lucjanowi Zagadce w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. 
Pewnego dnia w biurze detektywistycznym pojawia się właścicielka pewnej cukierni. W tajemniczych okolicznościach ktoś podmienił krem z babeczek na  ciastolinę. Jak to możliwe, kto to mógł zrobić i jaki miał motyw? 
Czy duetowi detektywów uda się rozwikłać tę sprawę? O tym dowiecie się czytając " Różowe babeczki".

Świetna książka detektywistyczna dla najmłodszych w bardzo przystępny sposób tłumaczy dzieciom dość skomplikowane zagadnienia. Dzieci nauczą się min kto to jest detektyw, czym jest dowód przestępstwa, poszlaka, dedukcja czy oraz portret pamięciowy. Książka dzięki której dziecko analizuje całą sytuację, myśli, łączy fakty oraz dobrze się bawi.
Po co komu mamut? Jest to książka o pewnym mamucie. Na ścianie w pewnej jaskini namalowany był mamut, ale o nietypowych rozmiarach. Wiele wieków spędził w jednym miejscu więc postanowił zobaczyć jak wygląda świat i zakosztować przygód. Zszedł ze ściany i podążył przed siebie ciekawy wszystkiego co go otacza. A wokół same niespodzianki. Kogo spotka na swej drodze? Gdzie zamieszka po opuszczeniu jaskini?

2 komentarze:

  1. Z przyjemnością zapoznam się z tymi książeczkami, bo zapowiadają się świetnie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio tyle wspaniałych książek na blogu, że nie wiadomo na co się zdecydować.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.