poniedziałek, 8 lutego 2016

Mój pierwszy zeszyt aktywizujący 5-7 lat - Wydawnictwo SIEDMIORÓG

Mój syn bardzo lubi książki z różnymi zadaniami, łamigłówkami i kolorowankami.
Bardzo lubi bawić się w ten sposób, a ja wiem, że to doskonały sposób na naukę.
Dzięki kolorowankom ćwiczy rączkę, dzięki zadaniom z łączeniem kropek ćwiczy rączkę i uczy się cyferek. Łamigłówki ćwiczą główkę, logiczne myślenie, spostrzegawczość.Jeśli poszukujecie dla swoich dzieci książek dzięki którym będą mogły się uczyć i bawić zarazem to polecam Wam zbiór ćwiczeń zebrany w książce pt "Mój pierwszy zeszyt aktywizujący" wydany przez Wydawnictwo Siedmioróg.
Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5-7 lat jednak mój 4,5 letni Krzyś z niektórymi z nich radzi sobie bez problemu. W rozwiązywaniu innych pomagam mu, podpowiadam i naprowadzam.

W książce znajdziecie 100 zadań rozwijających: logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność liczenia, pisania, wnioskowania, wyszukiwania, przyporządkowywania przedmiotów, porównywania.Moje dziecko od dawna było przeze mnie zachęcane do rozwiązywania tego typu zadań i bardzo je polubiło.
Ciekawią go i dlatego chętnie do nich zasiada. Gdy czegoś nie potrafi nie poddaje się wtedy ja mu pomagam, naprowadzam go bo wiem, że on to wszystko zapamiętuje i przypomni sobie o tym w takim momencie, w  którym będzie mu to potrzebne.
Mózg naszych dzieci chłonie wszystko jak gąbka. To wręcz zadziwiające! Dlatego warto wspomagać ich rozwój serwując im porcję zadań, które je zaciekawią i nauczą nowych, przydatnych rzeczy.


1 komentarz:

  1. Dzięki za podpowiedź :) Za jakiś czas na pewno będziemy planować zakup takich książeczek dla naszego maluszka. A wybór jest ogromny! Fajnie, jeśli książeczka jest połączenie kolorowanki do zabawy i łamigłówek do nauki :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.