wtorek, 10 listopada 2015

Tomek i Przyjaciele - Przygoda z wężem - Zabawka

Mój Krzyś jest fanem "Tomka i Przyjaciół".
Ostatnio jak byliśmy w kinie na nowych przygodach Tomka to jeszcze bardziej polubił swojego bajkowego przyjaciela.
W domu ma dwie lokomotywy Tomka wraz z torowiskiem. O jednej już Wam kiedyś wspominałam. Dziś pokażemy kilka zdjęć drugiej zabawki "Tomek i Przyjaciele - Przygoda z wężem".Opis tej zabawki pochodzący z internetu:

Tomek i Przyjaciele Taken-n-Play Przygoda z wężem CDM88
Przenośna kolejka Take-n-Play™ z kolekcji „Tomek i Przyjaciele” zapewnia masę atrakcji. W dniu otwarcia wężowego toru w parku rozrywki na wyspie Sodor zaginął prawdziwy wąż! Tomek ma bardzo ważne zadanie – musi pomóc go odnaleźć. Zaczyna trasę na górnym poziomie i zjeżdża wprost do wężowej głowy. Popchnij uchwyt i rozpocznij przejażdżkę wzdłuż ogromnego węża! Sprawdź znowu na górze, czy nie pełza tam zaginiony wąż. Gdy głowa węża jest podniesiona, Tomek wraca na dół, by wraz z Tobą sprawdzić, co dzieje się na dole. Zabawkę kupujemy w kartonowym pudełku. Po wyciągnięciu trzeba ją rozłożyć. Małe dziecko może sobie z tym nie poradzić dlatego warto poprosić o pomoc kogoś dorosłego.

W zestawie znajduje się serpentyna w kształcie węża, część torów, dźwignia, plastikowa obudowa, lokomotywa oraz niewielki, zielony wąż.
Bawiąc się dziecko wkłada lokomotywę do paszczy węża, następnie naciska dźwignię, która podnosi "głowę węża" i lokomotywa zostaje za jej pomocą włożona na torowisko w kształcie serpentyny.
Lokomotywa następnie wjeżdża w głowę węża i czynność powtarzamy.Nudne? Zdecydowanie nie!

Mój syn bawi się tą zabawką już kilka miesięcy i korzysta z niej codziennie!
Codziennie wężowa serpentyna jest w ruchu. Możecie zobaczyć ślady użytkowania jakie widać na lokomotywie. Farba zaczęła się ścierać z dachu lokomotywy a to dlatego, że zabawka codziennie jest w Krzysiowych rączkach. Czasem nawet z nią śpi.

Śladów użytkowania natomiast nie widać po serpentynie z wężem. Mimo, że zabawka jest używana codziennie. Czasem widziałam, że Krzyś jej nie żałuje siły. Kilka razy spadła z łóżka.
Mimo tego nie ma na niej żadnej rysy.
Świadczy to o tym, że jest to zabawka wykonana z bardzo dobrego materiału, który nie pęka nawet gdy upadnie z pewnej wysokości.
Mimo, że czasem Krzyś trenuje swoją silę na dźwigni to ona nadal działa bez zarzutu.

Jest to zabawka, która posłuży na długo. Do tego ulubiony bohater dzieci i wspaniała przygoda.
Zabawką można bawić się w pojedynkę lub z drugą osobą. Można wykorzystać do zabawy inne lokomotywy bądź inne samochody o podobnym rozmiarze aby zmieściły się na zjeżdżalnię.Ze względu na to, że moje dziecko lubi tę zabawkę, a ja jestem zadowolona z jej jakości to szczerze ją Wam polecam jako wybór na prezent na nadchodzące Mikołajki i Gwiazdkę.

3 komentarze:

  1. Super zdjęcia. Jak się patrzy jak Krzyś się bawi, to najlepsza rekomendacja zabawki!

    OdpowiedzUsuń
  2. No cóż prawda jest taka - powyższa zabawka jest dla mało inteligentnych dzieci, że mam 4 latka ale on tej zabawki nie lubi - mimo, że Tomas jest jego ulubionym bohaterem. Potrafi powiedzieć że zabawka która cały czas robi to samo po prostu jest beznadziejna i dla kozojadów jak nazwał to Pawełek :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.