sobota, 17 października 2015

Seria CZYTAMY SOBIE - Wydawnictwo EGMONT cz.IKsiążki Wydawnictwa EGMONT z serii „Czytamy sobie”to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5-7 lat.
Pierwszy poziom to składanie słów, drugi poziom to składanie zdań a trzeci to już zaawansowane „połykanie stron”. W książeczkach poszczególne słowa są również głoskowane na poziomie pierwszym, na poziomie drugim ćwiczy się sylabizowanie, na poziomie trzecim jest alfabetyczny słownik trudnych wyrazów.
Obok nauki czytania dziecko ćwiczy wyobraźnię dzięki wielu kolorowym obrazkom, które
są w niej zawarte.
Tekst jest prosty. Im mniejszy poziom tym tekst bardziej przejrzysty, składający się z jednego wyrazu, zdania, góra dwóch zdań.
Książeczki są cienkie w sam raz dla dziecka aby się nie znudziło czytaniem i przeglądaniem.
Z tyłu książki zamieszczono okrągłe naklejki oraz nagrodę czyli dyplom sukcesu dla małego ucznia, który możemy wyciąć, podpisać i ozdobić naklejką. Taka motywacyjna nagroda na pewno przypadnie dziecku do gustu.

Figle w Fokarium
To książeczka poziomu pierwszego. Opisane są w niej przemiłe zwierzęta jakimi są foki. Foki mieszkają w fokarium w Helu nad polskim morzem. Para dzieci zwiedza fokarium i dowiaduje się jak się pielęgnuje te zwierzęta. Znajdują również foki na brzegu morza. Co wtedy trzeba zrobić? Oczywiście zadzwonić po pomoc. Książeczka o prostym tekście ale niezwykle pouczającym. Warto przeczytać ją z mniejszym dzieckiem, warto by większe zapoznało się z tym tekstem.


Drga Mocy
Jest to książeczka poziomu pierwszego. Droga Mocy to książeczka z tekstem Pani Zofii Staneckiej, która jest autorką naszej ulubionej bohaterki „Basi”.
Jako dziecko Pani Zofia lubiła Gwiezdne Wojny i chyba dlatego postanowiła napisać tekst do tej książeczki. Osobiście ani mnie ani Krzysiowi ta książeczka nie przypadła do gustu chyba dlatego, że obrazki są trochę ciemne i mroczne. Wolimy coś weselszego. Jednak uważam, że miłośnicy Gwiezdnych Wojen i mam na myśli tutaj tych najmniejszych odnajdą się w tej książeczce i ją polubią.


Babula Babalunga
Książeczka należy do poziomu drugiego. Tekst dłuższy i bardziej skomplikowany.
Jest to zabawna historia, która rozgrywa się w pewnej rodzinie prowadzącej gospodarstwo agroturystyczne nad pięknym stawem. Rodzeństwo Franek i Ola przeżywa po nocach nie lada koszmar gdy słyszy dochodzące znad ich pokoju dziwne odgłosy stukania i pukania. A wszystko to zaczęło się pojawiać gdy na wakacje do ich gospodarstwa zawitała przemiła lecz trochę tajemnicza Babula Babalunga. Starają się rozwikłać zagadkę nocnych stuków-puków. Czy im się uda? Warto przeczytać bo to ciekawa opowiastka.1 komentarz:

  1. Ho, ho, figle w fokarium oglądałam miesiąc temu na Helu :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.