niedziela, 18 października 2015

Wydawnictwo EGMONT - Seria CZYTAMY SOBIE - "Jezioro łabędzie" i "Rok z kocicą Izabelą"


Jezioro łabędzie.
Jest to książeczka poziomu trzeciego. Bardzo mądry i ciekawy tekst jednak uważam, że jest on przeznaczony dla starszych dzieci gdyż nawet 7-latki mogą się przy nim nudzić lub go nie zrozumieć.
Książeczka opowiada o fenomenalnym przedstawieniu baletowym jakim jest ”Jezioro Łabędzie”skomponowanego przez Piotra Czajkowskiego. Przybliżony tutaj został klimat Moskwy i Petersburga z połowy 1800 roku. g Piotr Czajkowski pisze pierwszy raz w swoim życiu muzykę do przedstawienia baletowego, które okazuje się kompletną klapą ze względu na fatalną choreografię i nieutalnetowanych tancerzy. Po wielu latach gdy nie ma już kompozytora inni ludzie postanawiają podarować nowe życie temu baletowi. Piękna choreografia, utalentowana włoska primabalerina i przepiękna muzyka Czajkowskiego wreszcie doczekały się owacji na stojąco i sukcesu który odbił się echem na całym świecie.

Rok z kocicą Izabelą
Jest to książeczka poziomu trzeciego. Jest to opowieść o malej Zuzi, która ma swoją ulubienicę kotkę Izabelę. Bawi się z nią, dotrzymuje towarzystwa, śpi. Jednak pewnego dnia kocica zaczyna się dziwnie zachowywać. Okazuje się, że kotka poczuła swój zwierzęcy instynkt kierujący ją do posiadania dzieci. Ucieka Zuzi i za jakiś czas wraca. Na wizycie i weterynarza okazuje się, że kotka spodziewa się potomstwa. Gdy rodzą się małe kotki Zuzia dzielnie to obserwuje i bardzo przeżywa. Obserwuje ich rozwój, figle, zabawy. Smutno jej gdy przychodzi pora na rozstanie z kocim potomstwem. Jednak życie płata figle i do domu Zuzi trafia nowa lokatorka. Jest to suczka, która po pewnym czasie w zimowy dzień rodzi kilka pięknych szczeniaczków.
Historia z życia wzięta, pouczająca, pokazująca miłość do zwierząt i ukazująca naturę. Uważam, że przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci.2 komentarze:

  1. Historia "Jeziora łabędziego" jest przepiękna. Fajnie, że dzieci same mogą ją poznać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej autorki nie znamy jeszcze, ale wydawnictwo jak najbardziej bliskie naszemu sercu :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.