sobota, 2 lutego 2019

Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców - Wydawnictwo Egmont

Każdy rodzic pragnie dać swoim dzieciom wszystko to co najlepsze. Już od samego początku staramy się jak możemy by naszym dzieciom nic nie brakowało.
Zdrowa dieta topodstawa by nasze dzieci zachowały zdrowie i wykształciły w sobie dobre nawyki na przyszłe lata.
Dlatego tak ważne jest by dieta naszych dzieci obfitowała o warzywa i owoce. To od pierwszych miesięcy gdy wprowadzamy w dietę dziecka nowe posiłki maluszki uczą się smaków. I wtedy warto przyswajać im warzywa by nauczyli się ich smaku i lubili je jeść w przyszłości.

Wprowadzając stałe posiłki do diety moich dzieci nie kierowałam się książką, a wskazówkami lekarza i moją matczyną intuicją. Teraz pewnie sięgnęłabym po jakąś książkową pozycję by wiedzieć więcej.

Książka, o której dziś napiszę, to "Zdrowe dania dla bobasów", autorstwa Shazi Visram. Ta pani jest założycielką Happy Family firmy znanej, która wytwarza ekologiczną żywność dla dzieci.  

Książka zawiera przepisy na zdrowe posiłki dla dzieci w wieku od 4 miesiąca życia do 3 lat, zamieszczone w czterech rozdziałach. W mądry i ciekawy sposób, traktuje o nawykach żywieniowych (wprowadzenie nowego produktu spożywczego, wielkość porcji dla dzieci w konkretnym przedziale wiekowym, na co zwracać uwagę podczas alergii pokarmowych, na co zamienić cukier, przechowywanie żywności oraz wiele innych przydatnych porad z zakresu zdrowego żywienia maluszków).

W środku znajdziemy ponad 70 przepisów na zdrowe i smaczne dania z naturalnych składników. Autorka pokazuje, że jedzenie warzyw i owoców, wcale nie musi być nudne.  Nazwa dania wydrukowana jest w większej czcionce. Do każdego przepisu dołączona jest informacja dotycząca wartości odżywczej każdego dania, dla jakiego wieku dziecka jest ono przeznaczone, czy jest przeznaczone dla dzieci z alergią pokarmową (bez glutenu, bez jajek, bez orzechów), no i drobne uwagi od autorki). Przepisy skomponowane są w ciekawy sposób. Każda potrawa, która prezentowana jest na zdjęciach, wygląda bardzo kolorowo i apetycznie.  Każdy przepis jest jasno i czytelnie opisany. Książka zawiera piękne zdjęcia.

  Książka zawiera wiele cennych informacji. Jest to nie tylko książka kulinarna, ale i poradnik dla rodziców. To od nas zależy, jakie smaki polubi nasze dziecko i czy jego odżywianie pójdzie w dobrym kierunku.
U mnie w domu je się "normalnie". Nie popadam w paranoję. Jemy warzywa, dużo owoców, kasze, pizzę, po obiedzie dzieciaki dostają lizak lub cukierek, którego sama nie umiem sobie odmówić. Zrezygnowałam z wielu produktów na rzecz tych zdrowszych i myślę, że nasza dieta o wiele lepiej nam służy. 
Warto zwracać uwagę na to co jedzą nasze dzieci. Kiedyś będą nam za to wdzięczne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.