piątek, 1 lutego 2019

Wydawnictwo Egmont- Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów jak odkrywać świat
Metoda Montessori już od jakiegoś czasu zwróciła na mnie swoją uwagę. Próbowałam szukać informacji w internecie gdzie znalazłam odpowiedź na moje pytanie.
Wkrótce potem w moje ręce trafiła fantastyczna książka wydana  przez Wydawnictwo Egmont- Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów jak odkrywać świat.

Metoda Montessori robi się coraz bardziej popularna. Została wdrożona przez Marię Montessorii.
"Dr Montessori odkryła swoją metodę poprzez rozległe doświadczenia w pracy z dziećmi, umiejętność obserwowania i fenomenalną zdolność intuicyjnego rozumienia zachowania dziecka. Podwaliną jej metody edukacyjnej była obserwacja naukowa procesu uczenia się dzieci. Odkryła, że dzieci uczą się od siebie nawzajem, w związku z czym tak przygotowała otoczenie, aby dzieci mogły swobodnie wybierać aktywność najbardziej odpowiadającą ich potrzebom: intelektualnym, emocjonalnym i społecznym."
 Na rynku znajduje się bardzo dużo propozycji wydawniczych ukazujących metody Montessorii. Jednak tych prawdziwych, autentycznych nie jest  wiele. Warto poszukać tych najlepszych i nimi się zainteresować.

Książka, którą Wam pokazuję to wartościowa pozycja w której ukazana jest praca mamy z córkami.
Jest to piękna książka w której znajdziemy dużo zdjęć i opis pracy właśnie metodą Montessori. Dzieci dzięki temu sposobowi czerpią ogrom satysfakcji, widać w ich oczach radość, entuzjazm, ciepło i spokój. Autorka kieruje książkę do córek pisząc iż im więcej teraz zasieje w ich umysłach, tym więcej kiedyś wykiełkuje.

Zasiewanie, podążanie, poddawanie i obserwacja dziecka.
Dzieci powinny poznać i rozumieć świat który je otacza aby stać się jego częścią. 

W książce znajdziemy gotowe pomoce. Możemy je również stworzyć, ściągnąć z internetu i dać dzieciom do zabawy/nauki. Jest to niezwykle inspirująca pozycja w której znajdziemy pomysły na przybliżenie dzieciom świata.

To książka pokazująca jak zachęcić dzieciaki do nauki, tak aby one same nie wiedziały, że się uczą.
Najlepsza edukacja jest ta która opiera się na działaniu. To ona zostaje w pamięci  na długo. Nauka bez zrozumienia, bez wewnętrznej potrzeby jest ulotna i szybko znika, nie pozostawiając po sobie najmniejszego śladu.
"Nie trzymajmy się sztywnych reguł. 
Pozwólmy dzieciom badać, dotykać, budować i czuć się częścią Ziemi."
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.