czwartek, 20 lipca 2017

Gdy dziecko się nudzi... Nauka przez zabawę - Platforma Edukacyjna Squla.pl

Są wakacje. Dla dzieci to czas pełen atrakcji. Słońce, wieś, plaża, wypady z rodzicami. Jest fajnie, wesoło, zabawa.
Jednak są też dni kiedy z różnych względów zostajemy w domu. A to z braku urlopu czy przez brzydką pogodę. Lipiec tego roku jest najzimniejszy od kilkunastu lat niestety. Nie mamy na to wpływu. Właśnie w takie, chłodne czy deszczowe dni słyszę najwięcej marudzenia. -"Mamo nudzi mi się!", "Nie mam co robić!" itp
Nie zawsze jestem w stanie wyjść z dziećmi na spacer bądź bawić się z moim starszakiem jak młodsze się wydziera najmocniej jak umie. Nie chce ich również faszerować kilkugodzinnym seansem przed telewizorem bo nie idzie to w parze z moimi przekonaniami.
Swego czasu byłam również przeciwna spędzaniu przez moje dziecko czasu przed komputerem gdy zobaczyłam jak przeżywa najprostszą w świecie grę z sympatycznym misiem.
Jednak gry są grami gdzie liczy się spryt i sprawność. Mimo, że nam wydają się łatwe to dla dziecka mogą okazać się niezłym stresotwórczym bodźcem.  
Więc jak zapewnić dziecku atrakcję by mogło się bawić gdy wszystko inne zawodzi i nie stresować się przy tym?
Warto pomyśleć i znaleźć dziecku atrakcję gdzie przez zabawę będzie mogło się czegoś nauczyć. Dzieci to uwielbiają. Bawiąc się zdobywają nową wiedzę, nowe umiejętności.
Jest wiele rozwiązań warto tylko ruszyć głową. Możemy podsunąć dziecku pomysł na kreatywną pracę plastyczną. Wyciągnijmy stare gazety, bibułę, cekiny, tekturę, przybory plastyczne i poddajmy dziecku pomysł by dzięki tym materiałom zrobiło np kolorowy ogród, rajskiego ptaka czy portret mamy w pięknej sukience. Dziecko do takiej zabawy włączy wyobraźnię, rozwinie kreatywność i zdolności manualne.
Fajnie sprawdza się również plastelina. Można wykorzystać ją na różne sposoby nie tylko lepiąc z niej figurki ale oblepiając nią inne przedmioty.

Świetnym pomysłem na to by dziecko nie tylko cieszyło się z zabawy ale i uczyło się są platformy edukacyjne, dzięki którym dzieci mogą bawiąc się uczyć się języków obcych, literek, cyfr, zdobywa wiedzę plastyczną, muzyczną czy przyrodniczą. Dzieci lubią spędzać czas przed komputerem, wiem to po mim synu. Jednak warto serwować im to co będzie sprzyjać ich rozwojowi, a nie będzie ich niepotrzebnie stresować. 


Przeszukując internet natrafiłam na ciekawą platformę edukacyjną SQULA.PL, z której teraz korzysta mój syn.
Program platformy obejmuje materiał zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i dla uczniów klas od 1-6.
Jest tutaj prawie 50000 zadań w postaci misji, gier i quizów o różnym poziomie trudności.
Squla.pl dzięki nowatorskiej formule zapewnia, że dzieci lubią uczyć się przez zabawę i dzięki temu więcej się uczą.
Z nauką przez tę platformę dzieci rozwijają się znacznie lepiej. 
Dzięki platformie dzieci mogą rozwiązywać zadania z przedmiotów szkolnych oraz ćwiczyć i przyswajać języki obce bo np platforma współpracuje z
Oxford University Press.

Znajdziecie tu zadania z matematyki, plastyki, przyrody, historii i społeczeństwa, języka polskiego, przedmiotów technicznych. Języki obce jak angielski, niemiecki, francuski, włoski czy hiszpański.

Macie jakieś sposoby by zapewnić dziecku atrakcję gdy się nudzi?
Czy również stawiacie na to by łączyć zabawę z nauką?

2 komentarze:

  1. Nie słyszałam o tej platformie, ale sprawdziłam i faktycznie wygląda bardzo fajnie :) Nauka przez zabawę to doskonały pomysł na kreatywną zabawę dla dziecka. My staramy się zawsze coś wymyślać, żeby dziecko się nie nudziło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie to również nowość. Zajrzę tam na pewno!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.