wtorek, 2 maja 2017

"Chińskie cienie" i "Teatrzyk cieni" - Wydawnictwo EGMONT
Dziś chciałabym Wam przedstawić propozycje książkowe wydawnictwa EGMONT.
Są to książki z serii ART Egmont. Książki te są przeznaczone dla młodszych i dla starszych czytelników. Pobudzają kreatywność, zachęcają do zabawy i do tworzenia.
Są to książki "Chińskie cienie" i "Teatrzyk cieni".

"Chińskie cienie" to książka która pokazuje nam jak mamy ułożyć dłonie by rzucony na ścianę cień przypominał postać bądź zwierze.
Ta książka od razu zwróciła naszą uwagę ponieważ Krzyś dość często próbuje doszukiwać się czegoś  w cieniach rzucanych z jego rąk na ścianie.
Bawiliśmy się całą rodziną. I powiem Wam, że zabawa wciągnie zarówno dziecko jak i dorosłą osobę. 
Niektóre cienie są łatwe do powtórzenia, inne trudne. Nawet do takiego stopnia, że razem z mężem zastanawialiśmy się jak ułożyć dłonie by coś przedstawiały na ścianie.
Trzeba cierpliwości by ćwiczyć. Zabawa jest bardzo wciągająca i z pewnością zainteresuje wszystkich domowników."Teatrzyk cieni" to plansze z figurami np zwierząt które możemy wyciąć, dokleić do patyczka i przedstawić domowy teatrzyk czy bawić się rzucając ich cienie na ścianę.
To również doskonała i kreatywna zabawa dla całej rodziny. Każdy może być jakąś postacią, wymyślać dialog by powstało domowe przedstawienie.


Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich

Chyba każdy pamięta z dzieciństwa zabawę w rzucanie cieni na ścianę. Zręczne dłonie i nocna lampka to jedyne rekwizyty potrzebne, aby wyczarować świat pełen kształtów. „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” Art. Egmontu to książka, która podpowiada dzieciom i rodzicom jak składać dłonie, by w zaciemnionym pomieszczeniu ożywić na ścianie kicającego zająca, brodatą kozę, orła, Anglika, czy kumoszki. Dodatkowo na każdej rozkładówce znajduje się rymowanka zachęcająca do wymyślania własnych historyjek. Na końcu książki „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” znajdziemy też puste, sztywne, czarne strony, które łatwo wyrwać dzięki perforacji. Na nich – miękkim ołówkiem albo białą kredką – można narysować dowolne kontury i stworzyć własne kukiełki do zabawy w cienie. Oprócz książki „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” można kupić zeszyt Art. Egmontu „Teatrzyk cieni. Wycinanka”, w którym znajdziemy gotowe do wycięcia kształty. Wspaniała zabawa i pomysłowy prezent dla wszystkich!
"Zabawa w skojarzenia, ale też zabawa zręcznościowa! (…) Przed nami dużo zabawy – mądrej, wesołej, pouczającej i pobudzającej wyobraźnię. „Chińskie cienie”, wznowione po wielu latach to nasza książka dnia."
Michał Nogaś1 komentarz:

  1. Cha, cha. Póki co znam tylko cienie w kształcie kota i orła, więc to coś dla mnie żebym się podszkoliła.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.