czwartek, 31 marca 2016

MYSI DOMEK Sam i Julia W CYRKU - Wydawnictwo MEDIA RODZINA

Fajnie jest przenieść się w magiczny świat dziecięcych marzeń.
Jako dziecko wyobrażałam sobie jak mogą mieszkać małe zwierzątka np krety, myszki czy szczury.
Wyobrażałam sobie jak mogą wyglądać ich domki i zawsze to były domki pełne kolorów, mebelków, przedmiotów. Mój syn też kilka razy pytał się mnie jak wyglądają domki niektórych zwierzątek.
Jego ciekawość zaposkoiła książka zcyklu MYSI DOMEK wydana nakładem Wydawnictwa MEDIA RODZINA. 
Wiem, że każde dziecko marzy o tym aby dowiedzieć się jak wygląda życie tych najmniejszych istotek, które mieszkają obok nas.
Autorka książek z cyklu MYSI DOMEK - Karina Schaapman spełniła marzenia większości dzieci i na potrzeby książki zbudowała przepiękny dom dla sympatycznych myszek Sama i Julii.

O książce "MYSI DOMEK Sam i Julia" pisałam tutaj
Mój synek potrafi godzinami siedzieć i oglądać mysi dom oraz cyrk. W tych książkach jest tyle szczegółów i przedmiotów, które można odkrywać.A o czym jest książka "Mysi Domek Sam i Julia w cyrku"?
Na stronie wydawnictwa MEDIA RODZINA piszą:

Latem w okolice Mysiego Domku przyjeżdża cyrk. Dla Sama i Julii jest to początek wspaniałych wakacji. Co prawda przyjaciele będą musieli rozstać się na jakiś czas, bowiem Julia wraz z mamą wyruszą z cyrkiem w trasę, a Sam zostanie w Mysim Domku, jednak nie przestaną do siebie pisać.
Życie w cyrku wygląda zupełnie inaczej niż w domu. Mama Julii gotuje artystom obiady, a Julia uczy się cyrkowego fachu: sprzedaje bilety, pomaga rozstawiać wielki namiot, trenuje taniec na linie i asystuje w występie magika. Tymczasem w Mysim Domku też sporo się dzieje – Sam opiekuje się trojaczkami i bawi się z koleżanką Ellą. O wszystkich swoich przygodach napisze Julii w listach.
Mysi Domek jest projektem Kariny Schaapman, która zbudowała go jako tło dla swoich książeczek. Powstał z kartonowych pudeł i papier mâché. Niniejszy, trzeci tom przygód Sama i Julii oparty jest na wątkach autobiograficznych. Autorka odtworzyła zapamiętane z młodości namiot i wozy cyrkowe z taką samą dbałością o szczegół, jaka charakteryzuje jej poprzednie książki. Znalazły się tu pomniejszone plakaty cyrkowe, zdjęcia i listy pochodzące z jej osobistego archiwum.

1 komentarz:

  1. Te myszko pokochała córeczka, a i my rodzice, którzy czytamy co wieczór opowiadania o Samie i Julii.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.