piątek, 18 grudnia 2015

Wzorowa Łazienka edycja 2 - Wyniki ogólnopolskiej akcji na remont szkolnych łazienek z DomestosemWe wrześniu pisałam Wam o programie przygotowanym przez markę Domestos - Wzorowa Łazienka Edycja 2. Ten wpis znajdziecie TUTAJ.
Dziś pragnę donieść, że 30 listopada zakończyło się głosowanie internautów na prace uczniów zamieszczone w galeriach szkół. Szkoły te brały udział w tym programie.

Na podstawie analizy wyników sprzedażowych marki Domestos w tegorocznej 2 Edycji programu zostały nagrodzone aż 3 szkoły, w których zostanie przeprowadzony remont łazienek o wartości 30 tysięcy złotych.
Pozostałe 100 szkół otrzyma roczny zapas środków czystości marki Domestos.

To dzięki temu, że Polacy ufają marce Domestos, każdy ze sprzedanych produktów tej marki przyczynił się do tego, że w tegorocznej edycji zostały przeznaczone pieniądze na remont aż trzech szkolnych łazienek.

A jakim sposobem szkoły zebrały tak dużą liczbę głosów?
Odbyło się głosowanie przez internet. Każdy uczeń, jego rodzina, znajomi, mieszkańcy danej miejscowości przyczynili się do zwycięstwa szkół.
Głosowanie odbyło się w uczciwy sposób. Wygrały szkoły, które zaangażowały w akcję całe społeczności lokalne i na zwycięstwo zapracowały w uczciwy sposób.

Nagrodzone szkoły to:

1 Miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach, na którą zostały oddane  711163 głosy
2 Miejsce - Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im Bohaterów Akcji V2, na którą zostały oddane  611549 głosy
3 Miejsce - Zespół Szkół Nr 1 w Kole, na który zostały oddane 320398 głosy

Świetna akcja! 
Jako mama 4 letniego Krzysia, który w tym roku rozpoczął swoja przedszkolną edukację popieram takie akcje.
Angażowanie dzieci w takie projekty, które nie tylko przyczyniają się do poprawy funkcjonalności i warunków higienicznych przedszkoli i szkół zasługuje na poparcie.
Dzieci nie tylko zdobywają wiedzę na temat higieny, ale również angażując się w dany projekt utożsamiają się ze swoją szkołą, zapraszają rodziców, znajomych, lokalne społeczności tworząc w ten sposób sieć osób, której zależy na tym konkretnym sukcesie, który przyczyni się do tego, że każde dziecko w sposób godny, higieniczny i czysty będzie korzystać ze swojej szkolnej toalety.
Takie projekty, w których dzieci mogą przyczynić się do sukcesów szkół dzięki swym umiejętnościom (w tym przypadku wykorzystane zostały talenty plastyczne dzieci) przyczyniają się do tego, że dzieci bardziej utożsamiają się ze swoją szkołą, są dumni z tego że dzięki nim zostanie poprawiona ogólna sytuacja w danej szkole, a ich talent i praca zostaje doceniony nagrodą najlepszą z najlepszych - ogólnopolskim sukcesem w danej akcji.1 komentarz:

  1. Oby więcej takich, bo wiele szkolnych łazienek jest w opłakanym stanie...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.