środa, 30 grudnia 2015

Piękne Bajki Dla Kochanych Dzieci - Wydawnictwo SIEDMIORÓGMimo że mój wiek przekroczył już trzecią dekadę to olbrzymią radość czerpię czytając teksty i oglądając ilustracje z książek dla dzieci.

Wręcz uwielbiam. Myślę, że to taki mój powrót do świata baśni, marzeń do którego gdzieś podświadomie tęsknię, o którym marzyłam jako mała dziewczynka.
To także czas aby poczuć się beztrosko, otoczyć się tym co piękne, delikatne, dobre. Bez zła, nienawiści, strachu...
Takiej radości i spokoju nie otrzymuję czytając książkę dla dorosłych. Po tylu latach odnalazłam się w tekstach dla najmłodszych...Książka, którą dziś Wam przedstawiam została wydana nakładem Wydawnictwa SIEDMIORÓG pod wspaniałym tytułem "Piękne Bajki Dla Kochanych Dzieci".
Jest to książka, której ilustracje moglibyśmy z Krzysiem oglądać godzinami. Bajkowe, piękne, delikatne. Cudowne.
Jest to książka, która zafascynuje nie tylko dziecko w każdym wieku. Zauroczy ona również rodziców dzięki swej wyjątkowości. 

W książce znajdziemy 10 przepięknych opowiadań. Pierwszym z nich jest "Mamo nie wyobrażasz sobie jak bardzo Cię kocham!". Jest to historia małego trutnia Tymka, który chce powiedzieć swojej mamusi jak bardzo ją kocha. Aby o tym nie zapomnieć wiąże supełek na jednym ze swoich czułków.
Jest tu również opowieść o miłosnych perypetiach pluszowego misia i lali Klary, przygoda sympatycznego Janka, który znalazł się w krainie króla jagodowego rodu. Oraz wiele innych postaci i historii, które dzięki nim poznajemy.Wszystkie opowiadania są napisane zrozumiałym dla dziecka językiem, bardzo przystępnym, bez zbędnych ozdobników literackich. Dobrze się czyta i jeszcze lepiej się słucha. Każda z tych historii niesie z sobą pewne przesłanie, które skłania czytelnika do przemyśleń.

Książka ma miękką oprawę, przecudowne ilustracje i dużą, wyraźną czcionkę, którą z łatwością się czyta.
Warto wzbogacić swoją domową biblioteczkę w ten wspaniały egzemplarz, który przeniesie nas w inny wymiar.1 komentarz:

  1. Bardzo lubię opowiadania i bajki z udziałem zwierząt. To bardzo zbliża dzieci do świata zwierzęcego i oswaja z przyroda.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.