sobota, 26 grudnia 2015

Pamiętnik Świętego Mikołaja - 7 Tajemnic Świętego Mikołaja - Wydawnictwo SIEDMIORÓGŚwięty Mikołaj to postać, która fascynuje wszystkich - nie tylko dzieci.
I my dorośli choć już pewnie dawno przestaliśmy w niego wierzyć podczas magii Świąt przybliżamy się do tej postaci, wyczekujemy go.
Święty Mikołaj to postać wyjątkowa. Powstało o nim wiele opowieści oraz książek.
Jedną z nich jest książka wydana nakładem Wydawnictwa Siedmioróg "Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 Tajemnic Świętego Mikołaja".Książka ta to nie tylko zbiór opowiadań o Świętym Mikołaju ale również pewien przekaz życiowych prawd. Że warto marzyć, warto spełniać czyjeś marzenia oraz że warto pomagać i nieść bezinteresowną pomoc.
A gdy ktoś nam pomoże za tę pomoc należy podziękować.

Według tej książki Święty Mikołaj idzie z postępem czasu. Jest to wiekowy staruszek, który bezproblemowo umie posługiwać się sprzętem typu telefon komórkowy, laptop. Interesują go nowinki technologiczne i one również ułatwiają mu jego trudną pracę.
Święty Mikołaj ma również pomocników starego Kruka, Niedźwiedzia oraz ich krewnych.
Św. Mikołaj oprócz swych obowiązków z organizacją prezentów musi jeszcze załatwić wiele innych spraw np ratować wielorybka lub zając się piratami, którzy chcieli wylać truciznę do morza.Książka jest idealna do czytania na ten przedświąteczny i świąteczny czas.
Opowieści nie są prawdziwe, ale są przyjemne i podobają się dziecku. Wzbudzają w nim zainteresowanie, chętnie ich słucha.
Dodatkowo warto wspomnieć o pięknym wydaniu książki.
Wspaniałe ilustracje, duża czcionka i twarda oprawa to wszystko tworzy z tej książki piękną publikację, którą warto mieć podczas tego świątecznego okresu.


2 komentarze:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.