wtorek, 8 grudnia 2015

Goście na Boże Narodzenie - Wydawnictwo MEDIA RODZINA

Książka "Goście na Boże Narodzenie" Wydawnictwa Media Rodzina to kolejna książka z serii PETTSON I FINDUS.
Dla nas jest to nowość. Dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z sympatycznym staruszkiem Pettsonem oraz jego mądrym kotem Findusem.

Jakie były nasze pierwsze wrażenia gdy poznaliśmy tych bohaterów?
Bardzo pozytywne. Sympatyczny i samotny staruszek Pettson mieszka wraz ze swoim kotem Findusem,który nie tylko potrafi mu pomagać ale również mówi! Stanowią zgrany duet, nierozłączny. Są dla siebie przyjaciółmi, kompanami życia, towarzyszami. Razem pracują, spożywają posiłki. Mają przecież tylko siebie.W książce "Goście na Boże Narodzenie" staruszek Pettson oraz kot Findus przygotowują się do nadejścia Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia.
Razem odśnieżają podwórko, a potem wybierają się do lasu gdzie dochodzi do pewnego wypadku.
Starzec łamie nogę. To komplikuje wszelkie przygotowania do świąt.
Przez złamaną nogę nie mogą pojechać do sklepu po zakupy ani przygotować świątecznych smakołyków. Nie mają nawet tak wyczekiwanej przez Findusa choinki i prezentów.

Przez złamaną nogę staruszka święta zapowiadają się smutne. 
Pettson i Findus postanawiają zrobić choinkę. Tak zrobić! Z dostępnych gałązek, gazet i niektórych przedmiotów które znaleźli w domu robią wspaniałą choinkę. Przygotowują dla siebie również prezenty.
O załamanej nodze staruszka dowiadują się sąsiedzi. Na sąsiadów można liczyć. Odwiedzają naszych bohaterów przynosząc przygotowane przez siebie smakołyki.
Nagle święta stają się wyjątkowe, a nasi bohaterowie zaskoczeni i bardzo szczęśliwi...
Piękna i barwna historia, która kończy się wspaniale. Mówiąca o dobroci, przyjaźni i o tym, że w święta warto pamiętać o naszych bliskich oraz znajomych, którzy być może będą spędzać je sami.
Książka ma w sobie pewien klimat, który mnie zafascynował. Jest wyjątkowa. Aż mam ochotę pochłonąć całą serię o przygodach Pettsona i Findusa.
Do tego wyjątkowe i wspaniałe ilustracje i piękne wydanie. 
Idealna na świąteczny prezent...

1 komentarz:

  1. Wspaniała historia świąteczna. Wiele można przekazać dzieciom przez takie opowiadania.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.