sobota, 28 listopada 2015

Lili i Put Cz. II "Chodu!!!" - Wydawnicwto EGMONT

Lili i Put to kolejny tom komiksu z tej serii.
Lili i Put to małoludy wiecznie pakujący się w tarapaty i narzekający na brak gotówki.
Komiks utrzymany w baśniowo- magicznej, a niekiedy horrorowej konwencji.
Tak jak w pierwszej części komiksu tak i w tej części Lili i Put kontynuują  włóczęgę po niebezpiecznym świecie pełnym zombi, duchów, trolli, nimf, wampirów, utopców i innych strasznych stworów.
Przed bohaterami wiele przygód min przejście przez wiszący most, wesoły cmentarz oraz niezapomniana noc na leśnej polanie.Wydawnictwo EGMONT pisze:
Pełna przygód, magii i humoru opowieść dla odbiorcy w każdym wieku. Drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Ciągle głodne i chodzące bez grosza przy duszy, za to sprytne i bardzo pomysłowe małoludy Lil i Put kontynuują włóczęgę po niebezpiecznym świecie pełnym zombiaków, duchów, trolli, nimf, wampirów, utopców i innych strasznych stworów. W tym albumie małoludy znajdą się na wesołym cmentarzu, nie będą mogły przejść przez wiszący most, zajmą się zyskownym łapaniem gryzoni dla pewnego alchemika, pomogą czarodziejce Miksji Iskier kupić zegar od wróżek, z kiepskim skutkiem zaopiekują się mroczną nastolatką i spędzą niezapomnianą noc na leśnej polanie. Czytelniku, nie próbuj powtarzać numerów wycinanych innym bohaterom przez Lila i Puta! Scenariusz komiksu napisał Maciej Kur, absolwent warszawskiej ASP, współautor seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Rysunki są dziełem innego absolwenta warszawskiej ASP – ilustratora, malarza i twórcy murali Piotra Bednarczyka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.