czwartek, 19 listopada 2015

Klocki Puzzle WADER 120 elementów - opinia

Chyba w każdym domu, w którym mieszkają dzieci są również klocki.
Dzieciaki je uwielbiają gdyż mogą budować z nich wszystko na co pozwoli ich wyobraźnia.
U nas w domu też jest miejsce dla klocków tych zwykłych i tych niezwykłych marki WADER.Co jest niezwykłego w klockach  Blocks Puzzle od firmy Wader-Wożniak – 120 elementów?
Są to klocki w kształcie wypukłych puzzli.
Ich kształt to pięciokąt. Na każdym z boków posiadają zapięcia - wypustki oraz wgłębienia, dzięki którym  można z łatwością ze sobą je połączyć.
Wyróżnia je również sposób układania gdyż można je łączyć w poziomie i w pionie. W ten sposób powstałe budowle są w 3D.
Klocki silnie do siebie przylegają i  powstała konstrukcja po podniesieniu np z podłogi nie rozleci się. Dzięki temu dziecko może zbudować np robota, którym później może się bawić w pionowej pozycji.
Klocki są z sobą dobrze połączone. Aby je rozłożyć należy wysunąć wypustkę z wgłębienia w górę albo w dół. W ten sposób nie uszkodzimy klocka. Być może szarpanie ich na siłę sprawiłoby, że klocek by się uszkodził.
Do całego zestawu dołączona jest karteczka na której widnieją propozycje budowli.
Jest tu min domek, kogut, auto, traktor, robot i kwiatek w 3D.
Z klocków można również budować litery i cyfry. Dzięki temu w świetny i interesujący sposób nauczymy dziecko liter, cyfr, liczenia czy nawet czytania!

Całość zamknięto w solidnym, plastikowym pudełku z wieczkiem.
Łatwo go otworzyć i zamknąć. 
Klocki nie tylko posłużą do nauki cyfr i literek, ale również dzięki swoim kształtom i kolorom stymulują wyobraźnię dziecka.
Dziecko bawiąc się nimi tworzy!
Tworzy konstrukcje, rozwija wyobraźnię, poprawia zdolności manualne. Klocki rozwijają koncentrację, pobudzają kreatywność.
Uczą kształtów, kolorów i figur.

Te klocki integrują nie tylko rówieśników ale i dziecko z rodzicem. To doskonały sposób na spędzenie czasu z rodzicami i to podczas wspaniałej zabawy.

Klocki mają taką wielkość że spokojnie mieszczą się nawet w dłoni małego dziecka.
Bez obaw możemy je dać do zabawy nawet najmłodszym dzieciakom gdyż nie ma obawy, że mogą je połknąć lub że oderwie się od nich jakiś element.
Klocki według mnie są całkowicie bezpieczne.
Krzyś lubi się bawić tymi klockami. Lubi tworzyć. Czasem zasiada do zabawy nie wiedząc co chce robić i wszystko wychodzi w czasie konstruowania.
Buduje przeróżne rzeczy, kształty i figury. Na co tylko pozwoli mu wyobraźnia.Gdy szukacie zabawki zarówno rozwijającej rozwój dziecka oraz takiej która sprawi mu radość to zachęcam do zakupu tych klocków.
Będą one doskonałym prezentem zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Posłużą na kilka lat i można nimi bawić się w grupie.


2 komentarze:

  1. Super te klocki! Nigdy takich nie widziałam, ale teraz już będę wiedziała za czym się rozejrzeć :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.