wtorek, 13 października 2015

Sałatka ze Smerfów - Wydawnictwo EGMONT  • Seria wydawnicza Smerfy Komiks 
  • Rysunki Ludo Borecki 
  • Oprawa oprawa miękka 
  • Liczba stron 48
  • Wiek dla dzieci 
  • "Niespodziewanie do wioski Smerfów wkrada się niezgoda. Niebieskie skrzaty uwielbiają warzywa Farmera, lecz pewnego dnia potrawy z jarzyn przygotowywane przez Kucharza stają się niesmaczne! Badania Papy Smerfa wykazują, że rośliny zostały zaatakowane przez pasożyta. Papa musi opuścić wioskę na kilka dni, aby zdobyć u specjalisty lekarstwo na chorobę roślin. Jak to zwykle bywa, gdy siwobrody przywódca opuszcza swoich podopiecznych, ci wpadają w poważne tarapaty. Z własnej winy wystawią jedność społeczeństwa Smerfów na ciężką próbę. Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry."*
  • *Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa EGMONT

***
Kolejny komiks z serii o Smerfach. Kto ich nie kocha? Ja pamiętam jak z zaciekawieniem jako dziecko oglądałam Smerfy emitowane w Dobranocce.
Teraz oglądam te bajkę razem z moim dzieckiem i nadal mnie interesuje.

Smerfy w wersji komiksowej również się dobrze sprawdzają. Wiele kolorowych obrazków przyciąga uwagę dziecka.  Z zaciekawieniem dopytuje się co jest na obrazkach, opowiada sobie swoją wymyśloną historię i chętnie słucha jak mu czytam.

"Sałatka ze smerfów" to komiks opowiadający jak to w wiosce u niebieskich stworzeń, które zawsze żyją w przyjaźni zaczyna skradać się niezgoda.
Warzywa hodowane przez farmera w pewnym momencie zaczynają być niesmaczne. Papa Smerf prowadzi dochodzenie w skutek którego okazuje się że warzywa są zaatakowane przez pasożyta.
Papa Smerf aby zapobiec rozwojowi pasożyta i jego wyeliminowaniu wyrusza w podróż z której ma przywieźć środek, który przywróci rośliny do życia.
Podczas jego nieobecności Smerfy jak zwykle pakują się w tarapaty.
Co się dzieje dalej? To już musicie sami przeczytać!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.