środa, 30 września 2015

TUTLANDIA. Niespodzianki - Wydawnictwo MEDIA RODZINA - Agnieszka Ginko


Tytuł: Tutlandia. Niespodzianki
Tekst: Agnieszka Ginko
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełlo
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2015

"Ciąg dalszy przygód Tutka i Tutki, równie barwnych jak w poprzedniej książce o ich perypetiach, "Tutlandii". A jednak zdarza im się teraz coś naprawdę niezwykłego - na świat przychodzi braciszek Tucio i trzeba się z tym niezwykłym wydarzeniem oswoić. Zabawna, mądra książka z pięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej."

"Tutlandia. Niespodzianki" to druga część Tutlandii książki napisanej przez Panią Agnieszkę Ginko, a zilustrowaną przez Panią Ewę Poklewską-Koziełło.
Tutlandia to nie tylko sympatyczne rodzeństwo, ale przyjemny tekst napisany w sposób w jaki świat postrzegają dzieci. To również miłe dla oka obrazki, które swą formą i treścią przyciągają uwagę dzieci.

W tej książce oprócz zabawnych bohaterów Tutka i Tutki pojawia się kolejny mały bohater. Jest to nowy członek rodziny - braciszek Tucio.
Przygody Tutków zostały opisane w  sześciu rozdziałach. 
Rozdział pierwszy w którym Tutka bardzo się dziwi, w rozdziale drugim Tutek chowa się przed gośćmi. W rozdziale trzecim mamusia robi dzieciom niespodziankę. W rozdziale czwartym Tutka próbuje samodzielności i spędza dzień z dziadkiem, pojawia się tu również pies.
W rozdziale piątym pojawia się nowy członek rodziny - braciszek Tucio. Autorka używa tutaj niebanalnego humoru gdy opisuje tatusia Tutków stającego przed nowym wyzwaniem jakim jest przygotowanie do narodzin Tucia.
W rozdziale szóstym tatuś to już prawdziwy Supermanem. Staje się nim na balu kostiumowym.

Tutlandia to opowieść widziana oczyma małej dziewczynki, która jeszcze nie umie dokładnie mówić przez co pojawiają się w książce różne zdrobnienia i słowa, które nadają urok całej historii.
Jest to książka pełna humoru, którą pokocha każdy przedszkolak gdyż to przecież taki sam świat jaki go otacza. 
Nowe wyzwania, nowe sytuacje jak przybycie kolejnego, małego członka rodziny dzięki Tutlandii są doskonale zobrazowane dla kilkuletniego dziecka.
Dużą uwagę zwracają rysunki przedstawione prostą kreską. Postacie są wyraźne, wszystko w przyjemnych dla oka kolorach. Rysunki przyciągają uwagę dziecka oraz dorosłego. Przedstawiają różne sytuacje i postacie.

Tutlandia i Tutki bardzo przypadły nam do gustu. To jak zobrazowany jest świat kilkuletniej dziewczynki przemawia do mojego dziecka, które jest w podobnym wieku.
Wesoła i pełna humoru opowieść dla całej rodziny, którą szczerze polecam!

2 komentarze:

  1. Mojemu dziecku podobają się obrazki :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dużo wspaniałych propozycji książkowych ostatnio na blogu. Super.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.