czwartek, 17 września 2015

Głos ma siłę! Czyli jak pielęgnować i rozwijać talenty u najmłodszych + Konkurs Barbie

Każdy człowiek ma jakiś talent. 
Czasami wydaje nam się, że akurat to my go nie posiadamy, al jesteśmy w błędzie. Warto go odszukać w sobie, uświadomić sobie, że go posiadamy i pielęgnować go, ćwiczyć i chwalić się nim.
To sprawi nam ogromną satysfakcję.

Już w dzieciństwie w dziecku można dostrzec pewne talenty. Niektóre dzieci pięknie potrafią śpiewać, inne mają ogromny talent do zapamiętywania i recytowania wierszy, jeszcze inne wykazują zainteresowania sportem, muzyką czy umieją pięknie rysować.
Warto wychwytywać w naszych dzieciach to co potrafią najlepiej robić, co sprawia im ogromną radość i z czego się cieszą. Warto dbać o te umiejętności gdyż na pewno ich odpowiednia pielęgnacja przyczyni się do ich rozwoju.


Zdaniem psychologów dzieci przejawiają swoje talenty już w wieku 5-6 lat.
Aby zaobserwować te talenty należy wnikliwie obserwować swoje dziecko.
Pani Marzena Witczak, psycholog dziecięca, prowadząca warsztaty coachingowe dla rodziców mówi, że zanim odkryjemy w naszych dzieciach talenty należy wnikliwie przyjrzeć się ich umiejętnościom:

Psycholog zaznacza również, że należy przestrzegać pięciu kluczowych zasad, które nie tylko pozwolą w odkryciu talentów u naszych dzieci ale i pomogą je umiejętnie pielęgnować.
Jest to pięć złotych zasad,  które pomogą dostrzec i pielęgnować zdolności dziecka, aby uwierzyło w siebie i w to, że nie ma takich marzeń, których nie można by zrealizować.

Credo najpopularniejszej na świecie lalki, która od ponad 50 lat jest inspiracją dla dzieci i rodziców, brzmi: „Głos ma siłę!”. W ten sposób Barbie® zachęca wszystkie maluchy, aby były pewne siebie, wierzyły w swoje zdolności i umiejętności; aby odważnie pokazywały swoje umiejętności. 


Psycholog radzi aby wspierać dzieci w tym co robią. Prawidłowy doping dodaje wiary w siebie i w swoje umiejętności.Takie podejście uczy dziecko charakteru i wytrwałości.
Ważne też jest to w jakich okolicznościach dzieci rozwijają swój talent. Zdaniem psychologa dobrą okazją na oswajanie się z talentem są internetowe konkursy dla dzieci, które są dobrym i nie stresującym rozwiązaniem dla dzieci, a pozwalają powoli rozwijać skrzydła i pielęgnować to co w nich kiełkuje.

Zachęcam Was do zapoznania się z konkursem organizowanym na stronie www.barbie.com/konkurs

Oto kilka informacji:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.