środa, 26 sierpnia 2015

Fisher-Price MALI ODKRYWCY


Każdy kto ma w domu dziecko był, jest lub będzie wkraczał w pewien etap jego rozwoju gdy dziecko poznaje otaczający go świat. Spokojnie możemy dziecko nazwać Małym Odkrywcą.

To poprzez zabawę dzieci poznają to co ich otacza i właśnie w kwestii zabawy stają się ekspertami.
Zabawa dziecka jest spontaniczna. Fisher-Price®, zgodnie z filozofią „Masz Tyle Do Odkrycia” zachęca rodziców by pozwolili maluchom rozwijać się "po swojemu" i odkrywać świat we własnym, indywidualnym tempie. Ekspert marki Fisher-Price®,dr.n.hum. Justyna Korzeniewska wyjaśnia dlaczego powinniśmy „wrzucić na luz” i radzi jak sprawić, by nasze dziecko zostało prawdziwym Małym Odkrywcą.ODKRYWANIE TO PODRÓŻ - JAK SPRAWIĆ, BY MAŁY ODKRYWCA DOTARŁ DO CELU?

Zasada pierwsza: wyluzuj. 

Nie trzymaj się kurczowo dat zaznaczonych w kalendarzach rozwojowych i pamiętaj, że na osiągnięcie konkretnych kamieni milowych Twoje dziecko ma pewien przedział czasu. Drobna różnica ilościowa nie stanowi odmienności jakościowej– podkreśla Korzeniewska. Ważniejszy jest styl, w jakim dziecko to zrobi i okoliczności towarzyszące tym przełomowym wydarzeniom rozwojowym. Dla jednego malucha impulsem do postawienia pierwszych kroków będzie uśmiech mamy, dla innego tocząca się kolorowa piłeczka, a jeszcze inne ruszy w pościg za domowym kotem umykającym przed jego pieszczotami. Te odmienności pokazują prawdziwe różnice indywidualne, którymi powinno zainteresować się otoczenie, ponieważ są wyrazem niepowtarzalnej osobowości dziecka, którą należy wspierać i rozwijać.

Zasada druga: respektuj indywidualność swojego Małego Odkrywcy. 

Wybierając zabawki dla swojej pociechy nie myśl o płci i wieku. To wszystko, owszem jest ważne, ale niewystarczające, ponieważ zabawa dziecka powinna być wyrazem jego indywidualnych zainteresowań i temperamentuJako rodzic bądź przyjacielem, partnerem, a nie przewodnikiem stosującym ścisłe reguły i wyznaczającym terminy kolejnych etapów rozwojowych. Kiedy się wspólnie bawicie, pozwól, żeby to dziecko było reżyserem zabawy. 

Zasada trzecia: zrozum potrzebę zabawy Małego Odkrywcy. 

To zabawa jest najważniejszym motorem rozwoju dziecka! Dając maluchowi zabawkę, nie oczekuj, że spełni Twoje oczekiwania! Pozwól mu na bycie sobą.
Autentyczny rozwój dla dziecka to zabawa i przyjemność. To ekscytacja, eksperymentowanie, zdobywanie. -tłumaczydr. n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert marki Fisher-Price®. Próbowanie i eksperymentowanie na swój własny, niepowtarzalny sposób buduje umiejętności, odkrywa cechy osobowości, kształtuje charakter, czyli rozwija wszechstronnie i harmonijnie. Dodatkowo formułuje orientację we własnych preferencjach i zdolność organizowania własnej aktywności, co w przyszłości przerodzi się w samodzielność, zaradność, niezależność.


ODKRYWANIE ŚWIATA Z FISHER-PRICE®
Misją Fisher-Price® jest tworzenie takich zabawek i produktów dla dzieci, które wspierają spontaniczną i niczym nieskrępowaną podróż przez wszystkie kamienie milowe na mapie rozwoju Małego Odkrywcy.
Wśród nowości na mapie Małych Odkrywców znajdują się innowacyjne produkty, które zapewniając komfort i wspaniałą zabawę, ułatwią życie zarówno maluszkom, jak i rodzicom:

WYGODNY NOCNICZEK DLA MALUCHÓW
      
Sprawą oczywistą jest, że ten „mebel” musi zapewnić spokój, bezpieczeństwo oraz wygodę. Komfortowy Nocniczek (6m+) zaprojektowany został w taki sposób, aby dzięki podłokietnikom i wygodnemu, regulowanemu oparciu pomagać maluchom pewnie wstawać i siadać. Wersja dla dziewczynek (CGY50) posiada delikatne, różowe wykończenie i smukłe kształty.
Wersja dla chłopców (CBV06) w kolorze zielonym ma wbudowaną osłonę, która zapobiega wylewaniu zawartości. Oba modele wyposażone są w wyjmowane pojemniki, które sprawiają, że utrzymanie nocnika w czystości jest banalnie proste.

STYLOWY LEŻACZEK DLA NAJMŁODSZYCH

  
Komfortowy Leżaczek (CJJ79) zapewni dziecku odpoczynek i możliwość zabawy jednocześnie, a rodziców zachwyci nowoczesną konstrukcją. Miękkie, wygodne obszycie w kolorach tropikalnego lasu nadaje się do prania w pralce, co z pewnością spodoba się mamom. Funkcja kojących wibracji pomoże uspokoić i utulić maluszka do snu, a dwójka przyjacielskich zwierzątek umieszczonych na zdejmowanym pałąku zachęci dziecko do ćwiczeń manualnych.
Leżaczek wyposażony jest w trzypunktowy, regulowany pas bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu maluszek znajduje się w stabilnej pozycji nie krępującej możliwości zabawy, a rodzic może w tym czasie zająć się czynnościami domowymi bez obaw o jego bezpieczeństwo.
Przeznaczony dla dzieci już od pierwszego dnia życia.

WSZECHSTRONNA ZABAWKA, KTÓRA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM 

 
 
Przyrząd Gimnastyczny 3w1 (CCB70) – to absolutna nowość w ofercie Fisher-Price®! Mata, która zapewnia zabawę w trzech pozycjach: na leżąco, na siedząco oraz na stojąco. Przyrząd zawiera 12 aktywizujących elementów i zabawek, w tym światełka oraz sympatyczne zwierzątka.
W pozycji leżącej dziecko może samo uruchamiać krótkie melodyjki, ale istnieje także możliwość włączenia trybu długogrającego, w którym zabawka odtwarza muzykę przez 5 minut! Mata może także zostać błyskawicznie zmieniona w taki sposób, aby w pozycji siedzącej rodzic mógł wraz z dzieckiem bawić się we wkładanie i wyjmowanie piłeczek. Gdy dziecko potrafi już stać, przyrząd zapewnia mnóstwo zabawy pełniąc rolę zjeżdżalni dla kolorowych piłeczek.
Przyrząd przeznaczony dla dzieci od 3M+.

2 komentarze:

  1. Odkrywanie świata w towarzystwie FP to frajda również dla rodziców :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.