czwartek, 16 lipca 2015

Poczytajki - Pomagajki "Nowa w przedszkolu" i "Arcybolek"Mój Krzyś od września idzie do przedszkola. Zaczyna nam się nowy etap w życiu. Bardzo długi i bardzo ważny. Ja jako mama w tym momencie przeżywam to bardziej niż moje dziecko, które tak na prawdę nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy.

Warto przygotowywać dziecko do tego że jego środowisko i otoczenie zacznie się zmieniać, że będzie poznawał nowe osoby, przyjaciół, nowe zasady i nawyki.
Dobrym sposobem na zaznajomienie dziecka z taką zmianą są książki, które można czytać dziecku w celu przybliżenia nadchodzących zmian. Dzięki książkom można pokazać dziecku jak wygląda np dzień w przedszkolu.
Wydawnictwo MUZA wypuściło na rynek serię książeczek Poczytajki-Pomagajki, których celem jest wzmocnienie dzieci, które właśnie idą do przedszkola lub do szkoły.

Piszą:
Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że:
·         każdy jest inny,

·         cechy charakteru i wyglądu często decydują o akceptacji nas przez innych, dlatego warto pracować nad sobą,
·         sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili,
·         a dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze i ciekawsze.

O czym poczytamy w tomie Nowa w przedszkoluO pewnej dziewczynce, której jedno z rodziców pochodzi z Afryki. Zuri ma ciemną skórę, więc gdy trafia do polskiego przedszkola, budzi i zainteresowanie, i niechęć rówieśników. Musi nawiązać kontakt z dziećmi, w czym pomagają jej pani i mama. Na szczęście udaje się jej zaprzyjaźnić. Dowiaduje się też, że zawsze warto próbować, bo…
… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, Chorowitek czy Gadulska, k a ż d y  j e s t  w a ż n y!
Autorzy wszystkich opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości; często czerpali z własnych doświadczeń."
Książeczki można nabyć TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.