środa, 15 lipca 2015

Maria Terlikowska - Przygody kropli wody oraz Chodzi mucha po globusie


Kto nie czytał z tego gapa! Kto nie zna nich żałuje!
Te dwie książki to wspaniałość nad wspaniałościami! Literatura dziecięca w najpiękniejszym wydaniu i wspaniałej oprawie graficznej z ilustracjami Pana Bohdana Butenko.

"Przygody kropli wody" to jak sam tytuł wskazuje przygody głównej bohaterki książki jaką jest kropla wody. W tej książce pięknym wierszem przedstawiono przygody kropli wody jakie posiada ona we wszystkich stanach skupienia. Tytułowa bohaterka jest kroplą wody, parą wodną, przyjmuje postać sopla, jest bryłką lodu, chmurą, deszczu, rzeką i wodą w wodociągu. Zmieniając swój stan zmienia miejsca, w których przebywa.
Cała kompozycja wiersza napisana jest w sposób taki aby zapoznać dzieci już te od wieku przedszkolnego z podstawową wiedzą na temat przyrody. Przedstawiony jest tutaj obieg wody w przyrodzie w sposób wesoły, z humorem i bardzo ciekawie.
Ilustracje w książce są proste, ale urocze. Przyciągają uwagę dziecka. 
Całość niezwykle prosta, a zarazem inteligentna i piękna. Aż chce się czytać i wracać do tej książki ponownie.

"Chodzi mucha po globusie" to kolejna wspaniała historia,w  której bohaterką jest tytułowa mucha. 
Mucha chodzi po globusie, który jest światem. Poznaje różne miejsca na świecie, różne zwierzęta, z którymi toczy ciekawe dyskusje i zaprzyjaźnia się z nimi.
 Mucha poznaje takie pojęcia jak ląd, morze, ocean, biegun, lodowiec, równik. Poznaje różne części świata. Jest to książka, która zapoznaje dziecko z wiedzą geograficzną. Tytułowa mucha w sposób wyjątkowy przedstawia czytelnikowi swoją podróż po "całym świecie".
Jest to kolejna ciekawa propozycja od Wydawnictwa MUZA, która nie tylko umila czas ale i uczy dziecko i przekazuje podstawową wiedzę, która zostanie na całe życie.

Te dwie książki są wyjątkowe i pięknie wydane. Zachęcam do zapoznania się z nimi! 
Dostępne są TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.