środa, 17 czerwca 2015

Mark Twain - Przygody Hucka FinnaKto czytał "Przygody Tomka Sawyera" ten z pewnością będzie znał tytułowego bohatera powieści Marka Twain "Przygody Hucka Finna".
Kto nie czytał to nic nie szkodzi! 
Zachęcam do przemiłej lektury. 
Nic nie szkodzi, że książka kierowana jest do grupy czytelników jaką są młodzi chłopcy. To oni mają z tej książki największą frajdę! Ja do młodzieży już nie należę, a książka bardzo przypadła mi do gustu.

Książka "Przygody Hucka Finna" jest bardzo ciekawa. Myślałam, że już wyrosłam z tego typu książek ale stwierdzam, że dobrze się czyta przygody młodego chłopca patrząc na nie z perspektywy osoby dorosłej. 
Książka napisana jest trochę twardym językiem jednak nawet dobrze się ją czytało, dość szybko i przyjemnie.
Czytając ją nie ma mowy o nudzie. Główny bohater zapewnia czytelnikowi sporą dawkę przygód i dobrego humoru mimo, że poruszane w książce tematy są "dość ciężkie".
Przygody Hucka są zaskakujące. Akcja toczy się przed wojną secesyjną na południu Stanów Zjednoczonych. Spotykamy się tutaj z niewolnictwem, zabójstwem, obławą.
Huck podczas swych przygód musi wykazać się dojrzałością. Podejmuje on bowiem różne decyzje, które czasem go przerastają, ale stara się im sprostać i dobrze wybrnąć z zaistniałej sytuacji.
Na końcu Huck spotyka się ze swoim przyjacielem Tomkiem Sawyerem.
Huck to pozytywny bohater, a książka niesie pozytywny przekaz.

Mój egzemplarz książki pochodzi z Wydawnictwa Znak Emotikon
Książkę możecie nabyć TUTAJ
1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.