sobota, 31 maja 2014

„Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna - audiobook

Na stronie wydawnictwa LITERÓWKA piszą:

„Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna to najlepszy prezent dla dziecka.

Doczekaliśmy się kolejnej książki, po „Ferdynandzie Wspaniałym”, w formie audiobooka. To klasyk literatury dziecięcej i druga mocna pozycja twórczości autora. Książka opowiada o przyjaźni chłopca o imieniu Pinio (czyli Piotruś) i porcelanowego słonia, który nie dość, że mówi to jeszcze rośnie! Przyniesiona ze strychu figurka – słoń Dominik - początkowo zamieszkuje na półce z książkami Pinia. Jednak w miarę upływu czasu porcelanowy słonik jest przenoszony w coraz to inne zakątki mieszkania, bo wszędzie przestaje się mieścić! W końcu trafia na podwórko, a stąd tylko krok do zabawnych przygód i nieporozumień.
Ten audiobook to wspaniała propozycja dla dzieci w wieku od trzech lat. Interpretację dzieła wykonała - z wielkim szacunkiem dla małego słuchacza - Anna Seniuk. Aktorka każdej z postaci nadała osobny głos, tworząc wachlarz ról. Ta książka została nie tyle przeczytana co odegrana. Każdy rozdział otwiera i zamyka krótka melodyjna fraza, która dodatkowo urozmaica słuchowisko. Dwadzieścia dwa rozdziały, trwające po około 15 min, skupiają uwagę dziecka i przenoszą w ciepły i zabawny świat Pinia i Dominka.
„Proszę słonia” to ponad pięć godzin dobrej zabawy!

***
Czy znacie przygody małego chłopca o imieniu Pinio i jego słonia Dominika? Jeśli nie znacie, lub zapomnieliście tak jak ja zapomniałam, że już kiedyś poznałam bohaterów książki Ludwika Jerzego Kerna "Proszę słonia"  to zapraszam Was na stronę wydawnictwa Literówka gdyż teraz możecie posłuchać przygód dwóch przyjaciół. "Proszę słonia" zostało wydane w formie audiobooka. 
"Proszę słonia" czyta Pani Anna Seniuk. Jej wspaniały głos działa jak balsam! Delikatny, subtelny, wcielający się w czytane przez Panią Annę postacie. Aż chce się słuchać i wracać do tego nagrania. Wracać dlatego, że całość trwa ponad 5 godzin i dziecko w wieku mojego Krzysia (3latka) nie jest w stanie się skupić tak długi czas. Dlatego słuchamy "rozdziałami". Każdy z nich rozdzielony jest melodyjną frazą.
Taki audiobook to Świetna propozycja na prezent, alternatywa dla bajki w TV,  ciekawa propozycja na lekturę przed snem. Kojący głos Pani Anny Seniuk działa cuda!:)


4 komentarze:

 1. Uwielbiam Panią Annę Seniuk, a jej głos jest niezwykle ciepły i uspokajający!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny ten audiobook :)

  Zapraszam do wzajemnej obserwacji,
  rzetelne-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię audiobooki. :) A "Proszę słonia!" to super lektura dla malucha. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.