wtorek, 13 maja 2014

AGNIESZKA FRĄCZEK "Wiersze łaciate i jeden w kratę"Chciałabym Wam dziś przedstawić książkę uroczą, sympatyczną, do której zapałałam szczerą miłością. Miłością zarówno do tekstu jak i do ilustracji. Tak wyjątkwej książki dawno nie miałam w ręce...
Wydawnictwo : MUZA SA

Cena: 25,99 zł 18,19 zł

Oprawa: twarda

Książka dostępna TUTAJ


opis ze strony MUZA SA:


Autor: 

AGNIESZKA FRĄCZEK


Marzy mi się zwierzę z łaciatym ogonem, którym by machało z wrodzonym fasonem, zwierzę z grzbietem w łaty i z łaciatą głową. Bo zwierzę z mych marzeń jest rzecz jasna... krową… – tak Agnieszka Frączek zapowiada swoją najnowszą i chyba najbardziej zwariowaną książkę. Czytelnicy znajdą w niej wiersze o krowach, krówkach, wróbelkach marzących, żeby być krową, a nawet krowach w kratkę!

Jak to zwykle u Agnieszki Frączek – w wierszach jest mnóstwo zabaw językiem, zaskoczenia i poczucia humoru.

Autorce kroku dotrzymuje ilustratorka – Jola Richter-Magnuszewska, która sama świetnie się bawi – kolorem, kolażem, podpatrywaniem wielkich zwierzaków i nadawaniem im bardzo ludzkich póz i min.
Warto podkreślić, że wiersze znakomicie nadają się do samodzielnego czytania. Sprawdzą się także jako teksty do recytacji. 
Książka ukazuje się w serii Portal Qlturka poleca, w której prezentujemy najciekawsze nowości współcześnie tworzących autorów i ilustratorów.
Najsympatyczniejsza z najsympatyczniejszych! 
Okraszona niebanalnym humorem i inteligentnym tekstem książka Pani Agnieszki Frączek podbiła moje serduszko. I nie tylko moje bo Krzyś również jest nią zafascynowany!  
Chętnie słucha wierszy, ogólnie lubi rymy, a gdy jeszcze może skupić uwagę na cudownych i kolorowych ilustracjach to już nic więcej do pełni szczęścia nam nie potrzeba!

Jak tylko otrzymałam egzemplarz tej książki to od razu zaczęłam przeglądać ilustracje. Już dawno nie miałam w dłoni książki z tak sympatycznymi obrazkami. Wesołymi, pełnymi humoru, kolorowymi i niesamowicie uroczymi.
  
Każdy wiersz ma "swoją" łaciatą ilustrację, każda ilustracja ma swój łaciaty wiersz... 
Łaciate i do tego w kratę...

Nie potrafię wyrazić w słowach tego co mam w serduszku myśląc o tej książce... Każdy z Was musi się przekonać o tym osobiście. Ja szczerze mówiąc tak sympatycznych wierszy i ilustracji oraz tak pięknie wydanej książki dawno nie miałam w rękach!
Jest wspaniała do czytania, na prezent, do oglądania samych ilustracji, dla poprawy nastroju...
Wszystko co łaciate stało się dla mnie niesamowicie sympatycznie...

2 komentarze:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.