poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Wydawnictwo MUZA "Wyprawy po Polsce" - opinia

Dziś porcja wiedzy w wydaniu jakie lubimy. Kolorowo, naklejkowo, ciekawie.
W nasze łapki trafiły świetne książeczki wydawnictwa MUZA SA - Wyprawy po Polsce w dwóch wersjach "Na wsi" oraz "W mieście".
Książeczki to porcja ćwiczeń na spostrzegawczość oraz naklejki czyli to co mój Krzyś lubi najbardziej!


Wyprawy po Polsce. Na wsi


Zapraszamy dzieci na wielką wyprawę po Polsce. Razem z Jaśkiem zobaczą, ile fajnych rzeczy jest na wsi oraz jak nowoczesne i ciekawe są nasze gospodarstwa. Do tego ćwiczenia na spostrzegawczość oraz mnóstwo naklejek do uzupełnienia ilustracji!
Cena: 8,99 zł

Książeczka dostępna TUTAJ

Obie książeczki są fantastyczne! Są to przygody chłopca o imieniu Jaś i jego kuzynki Igi. 
W wersji "Na wsi" Jasiek przyjeżdża na wakacje na wieś do cioci i wujka i nie jest z tego powodu zadowolony. Czy oby na pewno?
Jaś odwiedza na wsi wujostwo i swoją kuzynkę Igę. Nie jest z tego powodu zadowolony bo według niego w mieście jest ciekawiej, dzieje się o wiele więcej i nikt się nie nudzi. Jednak już od momentu zobaczenia przez niego podwórka oraz dworku wujostwa w którym ma mieszkać wieś zaczyna mu się podobać. Po kolei Iga pokazuje mu wszystkie atrakcje wsi. Począwszy od Wystawy zwierząt, po jezioro, stajnie i podwórko. Jasiek poznaje maszyny rolnicze, widzi jak odbywają się żniwa oraz orka na polu. Pomaga Idze w warzywniaku, w sadzie i biega po łące. Po takiej wyprawie w ogóle nie chce wracać do miasta!

Książeczka  jest bardzo kolorowa. Wydawca zadbał o to aby w szczególe pokazać czytelnikowi życie na wsi. Są tutaj pokazane różne zwierzątka, ptaki, kwiaty, warzywa i to co najbardziej ucieszyło moje dziecko to maszyny rolnicze! Krzyś uwielbia traktory, maszyny i wszystko co ma koła!
Ta książeczka szczególnie przypadła mu do gustu!

Wyprawy po Polsce. W mieście.

Zapraszamy dzieci na wielką wyprawę po Polsce. Razem z Igą zobaczą, ile fajnych rzeczy jest w mieście oraz jak nowoczesne i ciekawe są wielkie aglomeracje. Do tego ćwiczenia na spostrzegawczość oraz mnóstwo naklejek do uzupełnienia...

Cena: 8,99 zł


Książeczka dostępna TUTAJ


Książeczka "Wyprawy po Polsce. W mieście" opowiada o tym jak to Iga przyjeżdża na wakacje do miasta do swojego kuzyna Jaśka. Codziennie zwiedzają oni nowe miejsca w mieście takie jak park rozrywki, muzeum, lotnisko czy centrum handlowe.
Książeczki zwracają uwagę dziecka, Krzyś chętnie nakleja naklejki, chętnie rozwiązuje ćwiczenia na spostrzegawczość. Jak zadam mu pytanie np gdzie jest helikopter, gdzie jest gołąb to widzę jak jego sprytne oczka wędrują po kartkach książeczki i szybciutko paluszek wskazuje poszukiwaną przez nas rzecz lub zwierzątko.

Bardzo polubiliśmy te książeczki, są kolorowe, kreatywne, ciekawe nie tylko dla dziecka. 
Na ich kartkach jest mnóstwo postaci, zwierząt, pojazdów. Wszystko kolorowo, ciekawie wydane no i nasze ulubione naklejki, które Krzyś chętnie przykleja i odkleja;)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej serii książeczek. I wszystkim szczerze polecamy!

Są to najfajniejsze książeczki jakie mieliśmy do tej pory!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.