sobota, 13 kwietnia 2019

Nela i Wyprawa do serca dżungli - Nela Mała Reporterka - National Geographic

Program "Nela Mała Bohaterka" od kiedy tylko pojawił się na antenie TV jest bardzo chętnie oglądany przez mojego syna. Przyznam szczerze, że i ja jestem wierną fanką tej dziewczynki, której podróże śledzę z ogromną ciekawością i przyjemnością.
Do naszego grona domowych fanów Neli dołączyła również najmniejsza pociecha Ola, która również  z uwagą śledzi podróże Neli.

Nela bohaterka programu telewizyjnego zwiedziła prawie już cały świat. Posiada ogromny bagaż doświadczeń, zdecydowanie obszerniejszy niż większość dorosłych osób.
Jest bardzo odważną dziewczyną, a to co robi przekazuje nam z uśmiechem i ogromną pasją.


Podróże kształcą człowieka. Nela z każdej podróży przywozi wiele wspomnień, doświadczeń, pamiątek które w wyjątkowy sposób przekazuje odbiorcom.
Oprócz programu telewizyjnego z przygodami Neli wydawnictwo National Geographic wydaje również książki z podróży Małej Reporterki. 

Książka "Nela i wyprawa do serca dżungli" zachwyca nie tylko ciekawą historią ale wieloma ciekawostkami, świetnymi zdjęciami z wyprawy, interesującym przekazem. Można się z niej dowiedzieć bardzo wiele i wiele zobaczyć  gdyż ilość zdjęć w książce jest wręcz ogromna.


Nela tym razem zabiera nas w niesamowitą przygodę na Borneo, o którym sama dużo czytała. 
Mała podróżniczka opisała w książce zwierzęta, które można tam spotkać, porównała je do innych podobnych zwierząt oraz wyjawiła wiele ciekawostek na ich temat. Oprócz przyjemnych tematów jakim są zwierzęta w książce zawarła też informację o łowcach głów, w końcu była w sercu dżungli gdzie mieszkają plemiona, które z dziada pradziada przestrzegają zasad. "Borneo słynie właśnie z rozmaitych plemion, które jeszcze nie tak dawno walczyły ze sobą, przygotowywały zasadzki i przyrządzały paraliżujące mikstury z tajemniczej substancji wyciekającej z kory pilnie strzeżonych drzew".

Książka jest bardzo pouczająca i ciekawa. Idealna dla każdego, kto interesuje się podróżami i odkrywaniem nowego.
Podróże czy to te małe czy dłuższe są bardzo pouczające dla dzieci. Budzą w nich chęć poznawania świata, innych kultur, ludzi... Kształcą, wzbogacają charakter, uczą pokory.
Chciałabym pokazać moim dzieciom trochę świata, mam nadzieję, że to marzenie się kiedyś spełni...3 komentarze:

  1. Super książka. Ciekawe ilustracje, które z pewnością zainteresują każde dziecko.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię te książki Neli :) Są edukacyjne, kolorowe, idealne dla dzieci, które mogą dowiedzieć się więcej o świecie i rozwinąć swoją wyobraźnie oraz poszerzyć zainteresowania :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.