wtorek, 14 marca 2017

Buduj kreatywność dziecka z klockami Mega Bloks - info. pras.Buduj kreatywność dziecka z klockami Mega Bloks
Proszę wsiadać, drzwi zamykać. Cel podróży? Doskonała zabawa! Na sklepowe półki przybywa właśnie Pociąg ABC - najnowszy zestaw klocków Mega Bloks, stworzony z myślą o rozwijaniu zdolności manualnych maluchów i pobudzaniu ich kreatywności. Zabawka zaprasza do nauki kolorów i alfabetu oraz inspiruje do konstruowania, otwierając przed dzieckiem świat nieograniczonych możliwości tworzenia. Z Pociągiem ABC maluchy będą mogły zbudować własną ciuchcię i udać się w edukacyjną podróż do krainy literek. Dla dzieci, które uwielbiają samodzielnie kreować budowle ze świata wyobraźni, Mega Bloks przygotował zestawy klocków, z których mogą stworzyć wszystko, co podpowie im twórczy umysł.

 

Wieża, garaż dla aut czy domek dla zwierzątek – wszystko jest możliwe do stworzenia w świecie klocków Mega Bloks. Dzieci mogą konstruować własne niesamowite budowle z kolorowej krainy swojej wyobraźni lub korzystać z zestawów tematycznych.
Najnowszą propozycją wśród takich zestawów Mega Bloks jest Pociąg ABC (DXH35).
W tym 60-cio elementowym komplecie maluszek znajdzie mnóstwo kolorowych klocków, trzy podwozia z kółeczkami oraz arkusz naklejek z literkami – czyli wszystko, co niezbędne do własnoręcznego stworzenia swojego pierwszego pociągu. Podróż nim poprzez fantastyczną zabawę rozwija u dziecka szereg umiejętności. Maluszek doskonali zdolności manualne dzięki klockom idealnie dopasowanym do jego małych rączek oraz zainspiruje się do tworzenia własnych, niezwykłych budowli, przez co będzie rozwijał swoją kreatywność. Bawiąc się klockami o różnych kształtach i kolorach oraz tymi z przypisanymi literkami, dziecko nauczy się je rozróżniać i nazywać, a wygodne opakowanie do przechowywania pomoże mu wyrobić w sobie nawyk sprzątania po zakończonej zabawie.

 

MEGA POMYSŁY NA ZABAWĘ Z POCIĄGIEM ABC
Para buch – maluch w ruch!
Gdy już wspaniała, mobilna konstrukcja „wyjedzie” spod małych rączek, zachęć swojego maluszka do podążania za nią! Stworzony pociąg będzie doskonałą motywacją do raczkowania. Możecie z klocków zbudować stacje z zadaniami w rożnych częściach pokoju, do których zawita pociąg wraz z małym pasażerem.
ABC – uczę się!
Rozrzuć klocki na dywanie. Wybierz przykładowe 2 literki, których nauczysz dziecko na podstawie kolorowych elementów. Podpowiedź: zacznij od tej, która jest pierwszą literą imienia maluszka, gdyż najchętniej się jej nauczy. Następnie przemieszaj klocki i poproś dziecko, aby odnalazło klocek z „jego” literką. Gdy mu się to uda – będzie pękać z dumy (i Ty również)!


Mega Bloks Klocki 80 elementów to idealna propozycja dla młodych artystów, którzy oprócz zabawy tematycznymi zestawami uwielbiają tworzyć własne, niesamowite konstrukcje. Duża paczka klocków skrywa elementy zaprojektowane specjalnie z myślą o małych rączkach, gwarantując dzieciom wielogodzinną, doskonałą zabawę rozwijającą m.in.:
  • kreatywność - różnorodne kształty i kolory inspirują do tworzenia oryginalnych budowli
  • zdolności manualne – dopasowywanie do siebie klocków o różnych kształtach trenuje małe rączki, przygotowując je do późniejszej nauki pisania
  • umiejętność współdziałania w grupie – wspólna zabawa z rodzicami czy rodzeństwem uczy malucha trudnej sztuki dzielenia się - co ułatwi mu zabawę z rówieśnikami 
     
Nie bez znaczenia dla rodziców dbających o bezpieczeństwo swoich pociech jest również fakt, że torbę na klocki wykonano z ekologicznych materiałów (nie zawiera PCV!). Doskonale nadaje się ona do wygodnego przechowywania i przenoszenia klocków, ułatwiając utrzymanie porządku w dziecięcym pokoiku. Dzięki zamkowi na suwak, Mega Bloksy można zabrać ze sobą na wycieczkę, wizytę u babci czy wujka, pozwalając dziecku kontynuować twórczą zabawę w nowym miejscu. Klocki dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: w torbie różowej oraz w torbie niebieskiej, a każda z nich zawiera klocki aż w 7 różnych kolorach – co daje możliwość jeszcze bardziej kreatywnej zabawy!

Czy będzie to podróż własnoręcznie zbudowanym pociągiem, czy też niewiarygodnie wysoka wieża – czas dziecka spędzony na zabawie klockami przyniesie mu nieocenione korzyści. Rozwinie w nim zdolności manualne, ale przede wszystkim pobudzi wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, które przydadzą się szkrabowi w dalszym etapie jego edukacji, czyli m.in. w nauce pisania. Zabawa klockami Mega Bloks to twórczy czas z inwestycją w przyszłość malucha.
Więcej o marce Mega Bloks można znaleźć na stronie www oraz w serwisach Facebook i YouTube:


1 komentarz:

  1. Moja córeczka ma Mega Bloks. Bardzo lubi budowanie z nimi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.