poniedziałek, 13 lutego 2017

Jakimi ojcami są Polacy? - wyniki badań na zlecenie Mattel - inf.pras.
 

Tata bawi się Barbie
82% polskich ojców uważa, że wspólna zabawa pomaga ich córkom nabrać pewności siebie.

Jak zaplatać włosy, bawić się lalkami i z jakich rzeczy w domu można zrobić wspaniały mikrofon gwiazdy rocka to – według najnowszego badania* Mattel – tylko niektóre umiejętności, jakimi mogą pochwalić się tatusiowie dziewczynek. Międzynarodowe badania zostały przeprowadzone także w Polsce. Ich wyniki pokazują, jak dużym wyzwaniem jest bycie tatą dziewczynki, ponadto ponad połowa ojców żałuje, że nie poświęca swoim córkom odpowiednio dużo czasu.

Badanie przeprowadzone na 500 polskich ojcach posiadających córki w wieku poniżej 18 roku życia wykazało 20 najważniejszych umiejętności i aktywności, z jakimi utożsamiają się jako tatusiowie dziewczynek. Na liście znajdują się m.in.: umiejętność przytulania, jazda na wrotkach i odpowiednie dobieranie kolorów. Ojcowie córek to także eksperci od wykonywania perfekcyjnej gwiazdy, jazdy na łyżwach i tańca z córką stojącą na stopach taty.

Jak mówi Isabel Ferrer, dyrektor marketingu marki Barbie na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA): Przyłączając się do takich aktywności jak robienie gwiazd, bawienie się czy tańczenie, ojcowie pokazują swoim córkom, jak wiele one dla nich znaczą – i że wszystko, co dziewczynki robią, ma dla nich wielką wagę.

Ojcowie dziewczynek ćwiczą więc piruety, malują twarze, bawią się lalkami i pamiętają, że brokat jest dobry na wszystko i do wszystkiego ale nie tylko. Równie ważne dla ojców jest obalanie stereotypów: dziewczynki również grają w piłkę nożną, lubią się wytaplać w błocie, chętnie zbudują „bazę” czy wejdą się na drzewo. Wszystko zależy od chwili i wyobraźni dziewczynki. Zakres wspólnych zabaw i aktywności jest więc ogromny, a ich efekty są niezwykle ważne.
Badanie Mattel wskazuje, że polscy ojcowie mają niesamowitą umiejętność sprawiania, by ich córeczki czuły, że są najważniejszymi osobami na świecie. 69% tatusiów uważa, że wspieranie u córki pewności siebie jest jedną z najważniejszych lekcji życiowych, jakie mogą jej dać, natomiast 73% podchodzi do tematu bardziej pragmatycznie i próbuje nauczyć ją praktycznych umiejętności na przyszłość.Gdy ojcowie przyłączają się do zabawy, 82% z nich stwierdza, że pomaga to ich córkom w rozwijaniu pewności siebie i że czas spędzony w wymyślonym przez nie świecie wyobraźni jest inwestycją w ich prawdziwe życie w przyszłości. Polscy tatusiowie dobrze odnajdują się w tej krainie dziewczęcych marzeń i aż 65% z nich mówi dziewczynkom, że zawsze mogą być kim tylko chcą, a 53% przyznaje, że potrafi bawić się z córką lalkami. Badacze stwierdzili, że dla ponad 8 z 10 ojców posiadających córkę zdecydowanie najważniejszą rzeczą jest wspieranie jej, by stała się silną młodą kobietą.

Istotny wpływ ojca na kształtowanie się charakteru dziewczynek potwierdzają wieloletnie badania naukowe dr Lindy Nielsen z amerykańskiego Uniwersytetu w Wake Forest. W przypadku dziewczynek, które od wczesnego dzieciństwa miały opierające się na miłości, komunikacji i wsparciu relacje ze swoimi ojcami, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, by brakowało im pewności siebie i niezależności, gdy dorosną. Warto o tym pamiętać, szczególnie że ponad połowa polskich ojców (53%) żałuje, że nie może poświęcić swoim córkom więcej czasu.

Prowadzone na całym świecie badania pokazują, że czas spędzony w wyimaginowanym świecie dziecka to inwestycja w jego prawdziwy świat, a pielęgnowanie relacji między córką a ojcem pozwala wychować kolejne pokolenie dziewczynek świadomych tego, że ich możliwości są nieograniczone.
TOP 20 NAJWAŻNIEJSZYCH RZECZY ZNANYCH OJCOM POSIADAJĄCYM CÓRKI :
 1. Jak przerwać zły sen 67%
 2. Dziewczynki też lubią się pobrudzić 65%
 3. Co to jest piruet 64%
 4. Dziewczynki też grają w piłkę nożną 62%
 5. Jak sprawić, by córka poczuła, że jest wyjątkowa 61%
 6. Jak z nią tańczyć, gdy stoi na stopach taty 59%
 7. Jak wygląda idealne przytulenie 58%
 8. Jak tańczyć 58%
 9. Jak jeździć na wrotkach 54%
 10. Jak się bawić lalkami 53%
 11. Jak zrobić warkocz 52%
 12. Jak jeździć na łyżwach 51%
 13. Z jakich rzeczy w domu można zrobić mikrofon dla piosenkarki 47%
 14. Jak zrobić gwiazdę 46%
 15. Brokat jest dobry do wszystkiego 46%
 16. Jak pomalować twarz farbami 45%
 17. Jak delikatnie odmówić, kiedy zapyta, czy się z nią ożenisz 45%
 18. Jak wszystko robić lepiej 44%
 19. Jak odpowiednio łączyć ze sobą kolory 42%
 20. Dziewczynki chcą się nauczyć jak robi się kryjówki i wspina po drzewach 39%
#TataBawiSieBarbie
W najnowszej kampanii marki Barbie® firma Mattel skupia się na rozbudzaniu i rozwijaniu bezgranicznych możliwości, jakie tkwią w każdej dziewczynce. Spoty, w których ojcowie bawią się ze swoimi córkami lalkami Barbie®, są kontynuacją wyróżnianej nagrodami produkcji „Imagine the Possibilities” („Wyobraź sobie możliwości”).
Spoty wykorzystane w kampanii, przedstawiające sytuacje, w których 6 prawdziwych ojców bawi się ze swoimi córkami lalkami Barbie®, zawierają ważny przekaz: „Czas spędzony w świecie jej wyobraźni to inwestycja w jej realny świat”. Zaangażowanie ojca w wymyśloną przez córkę zabawę przyczynia się do jej rozwoju społecznego, intelektualnego i emocjonalnego w prawdziwym życiu. Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.barbiemedia.com.


* Badanie OnePoll „Rola ojca w życiu córki” na 500 ojcach w Polsce przeprowadzone w styczniu 2017 r. na zlecenie firmy Mattel.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.