poniedziałek, 10 października 2016

MUMOMEGA - Suplementacja diety podczas ciąży i karmienia piersiąMoja Oleńka pięć dni temu skończyła pół roczku. Nadal karmimy się piersią. Olusia od dwóch miesięcy karmiona jest już zupkami, owocami i kaszkami jednak z piersi ani ona ani tez ja nie potrafimy zrezygnować. Jest to najprzyjemniejszy moment dnia gdy możemy się razem poprzytulać. To są chwile tylko dla nas.
Oprócz czułości jaką podczas karmienia obdarzam moje dziecko wiem, że moje mleko jest najlepszym co mogę jej w tym okresie życia dać.
Mleko matki jest niezastąpione i najzdrowsze dla maluszka dlatego póki jeszcze mogę to karmię moją córeczkę.


Po porodzie moja ginekolog zaleciła mi suplementację diety witaminami. Wiadomo, że ciąża, poród oraz karmienie piersią jest niesamowitym obciążeniem dla organizmu kobiety dlatego w tym okresie warto przyjmować dodatkowe witaminy i kwasy DHA by mama i dziecko cieszyli się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Obecnie przyjmuję suplement diety mumomega. Jest to preparat który mogą przyjmować kobiety w ciąży, oraz te które karmią piersią.

W składzie tego preparatu znajdziemy:
 • Olej z ryb morskich o wysokiej zawartości DHA
 • Olej z wiesiołka
 • Przeciwutleniacz – witamina E (jako D-alfa tokoferol uzyskany z soi)
 • Kapsułka: żelatyna, glicerol, woda
Jedna kapsułka (dzienna porcja) dostarcza:
 • Omega-3
  • DHA – 300mg
  • EPA – 42mg
 • Omega-6
  • GLA – 15mg
  • AA – 8,4mg
 • Witamina E – 2,8 mg (28% zalecanego dziennego spożycia)

Do sięgnięcia po preparat mumomega skłonił mnie nie tylko jego skład ale również zapewnienia producenta, że produkt ten nie zawiera sztucznych aromatów, sztucznych barwników, środków konserwujących i substancji słodzących.

Producent tego preparatu zaleca stosowanie go:
 • Przed zapłodnieniem: Na 3 miesiące przed planowaną ciążą w celu zbudowania puli zapasów kwasów tłuszczowych.
 • W okresie ciąży i laktacji: W celu zapewnienia odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych kobiecie oraz rozwijającemu się płodowi i niemowlęciu.
 • Po zakończeniu karmienia piersią: Przez okres 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią w celu uzupełnienia możliwych niedoborów kwasów tłuszczowych powstałych u kobiety w wyniku ciąży i laktacji.
Kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią powinny przyjmować kwasy DHA dlatego, że wspomagają one prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowlęcia.


Wybrałam ten produkt z tego względu iż jem mało tłustych ryb i być może moje dziecko nie otrzymuje ode mnie z mlekiem odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych. W tym przypadku wiem, że suplementacja tym preparatem jest skuteczna i bezpieczna bo wolna od toksyn, substancji chemicznych i zanieczyszczeń.

"mumomega to pewność, że zalecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i wzroku, kwas DHA przyniesie obiecane korzyści dla matki i dziecka.

mumomega to jedyny naturalny preparat na polskim rynku dla kobiet w ciąży i karmiących, który posiada potwierdzoną w badaniu klinicznym wchłanialność DHA przez organizm matki i dziecka oraz gwarantuje właściwe przemiany metaboliczne dzięki zbilansowanemu połączeniu aż 4 wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

mumomega to pierwszy naturalny preparat z kwasami tłuszczowymi dla kobiet w ciąży i karmiących, który uzyskał Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego."

DHA odpowiada za właściwy rozwój mózgu i wzroku płodu i niemowlęcia. Jego stosowanie rekomendowane jest już w okresie planowania ciąży i powinno trwać nawet do 6 miesięcy po zakończeniu okresu karmienia piersią w celu uzupełnienia zapasów DHA u kobiety. Istotne jest to czy dostarczany DHA jest rzeczywiście wchłaniany przez organizm matki i czy aktywnie jest przekazywany dziecku, a taki właśnie jest DHA zawarty w preparacie mumomega.

Drogie mamy pamiętajcie o suplementacji swojej diety w tym okresie kiedy tego najbardziej potrzebujecie Wy i wasze maleństwa.
Odpowiednia dieta i właściwa suplementacja zagwarantuje wam i Waszym maluszkom zdrowie, siłę i energię każdego dnia.

***
Kapsułki mimo, że są dość duże nie sprawiają problemu podczas połykania.
Zażywam je podczas posiłku poijając je wodą bądź herbatą.

Sposób stosowania: jedna kapsułka dziennie podczas posiłku
Cena w aptece: 30 kapsułek ok. 59zł
Wyłączny dystrybutor w Polsce: Qpharma Sp. z o.o.


2 komentarze:

 1. Suplementacja jest bardzo ważna by byc Power Mamą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Suplement na prawdę extra ! przede wszystkim dlatego, że bez tej zbędnej sztuczności.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.