piątek, 29 lipca 2016

Gdzie jest Dory? - Wydawnictwo EGMONT

Pamiętacie sympatyczną postać jaką była rybka Nemo?
Tym razem powstała ekranizacja filmowa gdzie rola główna przypadła rybce Dory.
Nie widzieliśmy jeszcze tego filmu jednak przeglądając książki, które mamy uważam, że jest on godny uwagi i każde dziecko powinno go zobaczyć.Wydawnictwo EGMONT jak zwykle wyszło naprzeciw naszym oczekiwaniom i przygotowało opowieść o Dory w wersji papierowej.
Do wyboru mamy trzy książki.
Gdzie jest Dory? Złota księga to zbiór wyciętych kadrów z filmu o Dory wraz z tekstem.
Książka to nic innego jak przedstawienie filmu w wersji papierowej.
Solidna okładka z piękną grafiką przyciąga wzrok. W środku kolorowe obrazki zawierające dużo szczegółów, na których mały odbiorca chętnie skupia swoją uwagę.
Myślę, że jest to książka warta uwagi i bardzo przyjemna lektura zarówno przed jak i po poznaniu wersji kinowej "Gdzie jest Dory?".Kolejną z książek jest "Wielki zeszyt filmowy", w którym pomiędzy kolorowymi obrazkami wprost wyciętymi z ekranizacji filmowej mamy..... kolorowankę!
Dziecko samo może tworzyć podwodny świat Dory tak jak samo go widzi.
Świetna sprawa szczególnie dla miłośników kolorowanek - tak Krzyś należy do nich :)
Jest tutaj też kolejna atrakcja - naklejki!
Duże oraz małe. Do wyboru, do koloru. Można naklejać gdzie się chce.
Myślę, że nasi milusińscy sami znajdą dla nich przeznaczenie:)

Opis na stronie wydawnictwa:
Przemierzywszy cały ocean w poszukiwaniu Nemo, Marlin i Dory wrócili na Wielką Rafę Koralową, by we trójkę wieść spokojne, pozbawione przygód życie. Niemal rok później, kiedy Dory poznaje pojęcie migracji, zakorzenionego głęboko w podświadomości instynktu, który pozwala zwierzętom odnaleźć drogę powrotną do domu, rybka przypomina sobie o rodzicach, od których oddzielił ją okrutny los. Kierując się wyłącznie intuicją i mglistymi wspomnieniami, Dory zabiera Nemo i Marlina w podróż do kalifornijskiego oceanarium, którego misją jest leczenie gatunków morskich i zapewnienie im bezpiecznego powrotu do domu. Dory wkrótce przekona się, że odnalezienie rodziców wcale nie jest łatwym zadaniem...


1 komentarz:

  1. Myślę, że to będzie sukces. Podobnie jak wcześniej z Nemo.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.