wtorek, 26 kwietnia 2016

SAMO DZIELNY - Wstaje sam i Lepiej wie - Wydawnictwo EGMONT

Zofia Stanecka Autorka książek o ulubienicy mojego Krzysia – Basi stworzyła nową serię dla trzylatków i ich rodziców. 

 Samo czyli Samuel to bardzo samodzielny chłopiec. Jego mama, tata a nawet Pani z przedszkola bardzo chwalą Samuela gdyż próbuje on własnych sił w robieniu czegoś nowego. 
Mama Samo – bo tak o sobie mówi trzyletni bohater jest psychologiem i pozwala swojemu trzylatkowi na wiele rzeczy gdyż musi on doświadczać czegoś nowego aby móc prawidłowo się rozwijać. Samo próbuje swoich możliwości. Co trochę ma nowe pomysły, a w tym wszystkim towarzyszy mu ulubiony przyjaciel kot Kluska.

 A co potrafi trzylatek? 
Już całkiem sporo. Na końcu książek z tej serii wymienione są zadania z jakimi radzi sobie trzylatek. Z niektórymi jeszcze do końca sobie nie może poradzić ale jest na dobrej drodze. Grunt, że się stara i próbuje. Na końcu książek również autorzy zamieścili wskazówki dla rodziców jak wspierać samodzielność trzyletniego dziecka i dlaczego warto to robić. Zamieszczono również rysunek dla trzylatka aby mógł go pokolorować. Seria bardzo przypadła Krzysiowi do gustu mimo że już ma 5 lat. 
Z przyjemnością słuchał książek o Samuelu i powiem Wam, że nie brakowało śmiechu jako to Samo jest nieporadny! 
Bo przecież Krzyś już jest duży i ma 5 lat – tak o sobie mówi mój syn. 

Mnie jako mamie seria również się bardzo podoba ze względu na wiele cennych informacji jakie znajdziemy w tych książkach oraz za ciekawy i miły tekst jaki przekazuje nam autorka. 
Warto sięgnąć po te książki zwłaszcza gdy jesteście rodzicami trzylatków!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.